הסערה כבר הכתה בארה"ב: קור, נזקים לרכוש – ומעודדות בשלג

בישראל עדיין נערכים לסופה המשמעותית הראשונה של החורף, אך בחוף המזרחי של ארה"ב הסופה כבר הכתה – ובמלוא העוצמה: הגשמים, הרוחות והשלגים הכבדים גרמו נזקים לרכוש, קרקעו אלפי טיסות והותירו אמריקאים רבים ללא חשמל. אחרים נהנו ממשחק פוטבול שהתקיים בכל זאת, כולל הופעה של המעודדות בשלג הכבד

בעוד כאן בישראל נערכים לסופה הגדולה שתכה החל מהערב, החוף המזרחי של ארה"ב כבר בשיאה של סערה חורפית קשה שהביאה עמה שלגים, קור, רוחות - וגם שיבשה את מערכת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר מ-6,000 טיסות במדינות החוף המזרחי קורקעו ואלפי נוסעים נותרו תקועים בשדות התעופה השונים. אלפי בתי אב שכוסו בעשרות סנטימטרים של שלג ושכבות של קרח נותרו מנותקים מזרם החשמל.

בעיירה ג'ורדן שבמדינת מונטנה נשבר שיא הטמפרטורה הנמוכה, כשבמקום נמדדו לא פחות מ-41 מעלות מתח לאפס. הסופה החזקה הכתה גם במרילנד, מערב וירג'יניה, וושינגטון הבירה והגיעה עד לטקסס, שם עשרות אלפי בתים ובתי עסק נותקו אף הם מחשמל וכרבע מיליון איש נותרו באפלה לזמן ממושך. מזג האוויר הקיצוני גרם גם למספר הרוגים בתאונות דרכים שנגרמו כתוצאה מהקרח שהצטבר על הכבישים.

אלא שלמרות מזג האוויר הקשה, משחק פוטבול של קבוצת ה"פיטסבורג איגלס" שבמדינת פנסילבניה דווקא התקיים כרגיל - כששלג כבד במיוחד ירד וכיסה את המגרש כולו לכל אורך המשחק. זה לא מה שהפריע גם למעודדות להמשיך ולהופיע בבגדים הקצרצרים והאופייניים שלהן, כולל הנפת הפונפונים המסורתית - כאילו שסופת השלגים המשתוללת היא בכלל לא גורם מרתיע. ומה יהיה בהמשך? החזאים בארה"ב לא צופים התחממות כלשהי באופק.