משפחת מנדלה: "איבדנו אדם גדול, רוחו עדיין איתנו"

בהודעה ראשונה מאז מותו של נשיא דרום אפריקה לשעבר, אומרים בני משפחתו: "הגדולה שלו במשפחתנו הייתה בטבעו הפשוט, הוא היה ראש משפחה דואג שמצא זמן לכולם". מסע הלוויה של מנדלה יימשך שלושה ימים במהלכם יעבור ארונו ברחובות הבירה פרטוריה

העולם מתאבל על מותו של נשיא דרום אפריקה המנוח וזוכה פרס נובל לשלום נלסון מנדלה, כמו גם בני משפחתו. בהצהרה ראשונה לתקשורת כתבו קרוביו של מנדלה: "איבדנו אדם דגול, בן האדמה. הוא היה גדול ומושא להערצה הודות לפשטות שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה המשפחה נכתב: "איבדנו אדם גדול, שהפשטות הייתה טבועה בקרבו. עמוד התווך של המשפחה כבר לא איתנו פיזית, אבל רוחו עדיין איתנו. מנהיג שהקדיש את זמנו ומרצו לבני האדם ושאנחנו כבר מתגעגעים אליו".

הלוויית מנדלה: מסע בן 3 ימים (AP)

אלפים הגיעו היום (שבת) לביתו של נלסון מנדלה בעיר יוהנסבורג כדי לחלוק כבוד אחרון לנשיא השחור הראשון של דרום אפריקה, שהביא לקץ שלטון האפרטהייד, והרשויות במדינה ממשיכות להיערך להלוויה הגדולה בהיסטוריה. ארונו של מנדלה יעבור במשך שלושה ימים ברחובות הבירה פרטוריה בשבוע הבא, כחלק משבוע האבל הלאומי שעליו הכריז הנשיא ג'ייקוב זומה, לפני שהוא ייטמן בכפר קונו.

על פי הודעת ממשלת דרום אפריקה, מסע הלוויה ייצא ביום רביעי הקרוב ויימשך בימים חמישי ושישי. מאות אלפים מאזרחי דרום אפריקה צפויים ללוות את מנדלה בדרכו האחרונה ולעמוד בצדי הדרכים שבהן יעבור ארונו. ביום ראשון צפוי מסע הלוויה להסתיים, עם טקס קבורתו של נשיא דרום אפריקה לשעבר בכפר קונו, שבו גדל. ארונו של מנדלה יוטס מפרטוריה על ידי חיל האוויר הדרום אפריקני לכפר שממוקם במזרח המדינה.

מנהיגים מכל העולם יגיעו ללוויה (AP)

בינתיים, ממשיכים אבלים רבים להתאסף מחוץ לביתו של מנדלה באחד מפרבריה הצפוניים של יוהנסבורג. אלפי פרחים ונרות כבר הונחו מחוץ למתחם לזכרו של המנהיג האהוב, והאבלים שרים ורוקדים ריקודים מסורתיים.

שבוע אבל לאומי (AP)

האירוע המרכזי בשבוע הקרוב בדרום אפריקה, הוא טקס האשכבה הענק הצפוי להיערך באצטדיון שבו התקיים גמר המונדיאל בקיץ 2010. באירוע צפויים להשתתף עשרות מנהיגים מרחבי העולם ובהם נשיא ארצות הברית ברק אובמה ומשפחתו וכן כל נשיאי ארצות הברית שעודם בחיים.

נלסון מנדלה הלך לעולמו - הסיקור המלא:

הלוויית נלסון מנדלה: ב-15 בדצמבר

נפרדים מנלסון מנדלה: המונים מחוץ לביתו

דרום אפריקה באבל: "העם שלנו איבד אב"

בעולם נפרדו ממנדלה: "אור גדול גבה"

נלסון מנדלה הלך לעולמו בגיל 95