"דיפלומטיה לא יכולה לפעול בחלל ריק"

דיפלומטיה לצד היערכות צבאית – כך הציג שר ההגנה האמריקני את מדיניות ארה"ב בפני מנהיגי מדינות המפרץ. בנאומו הוא התייחס בעיקר להסכם הביניים בין המעצמות לאירן והבטיח שההסכם לא יתברר כהונאה. הוא אף התייחס לנעשה בסוריה והבהיר שיש לוודא שהסיוע לאופוזיציה "לא ייפול לידיים הלא נכונות"

ערוך גם למלחמה. הייגל (רויטרס)

שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל מנסה להרגיע את מדינות המפרץ: "לארצות הברית יש מחוייבות לביטחון המזרח התיכון, הנתמך על ידי מערך דיפלומטי ומערך גדול של מטוסי קרב, ספינות, טנקים, ארטילריה ו-35 אלף חיילים", אמר היום (ש') הייגל למנהיגים הערבים במפרץ במהלך ביקורו בבחריין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הייגל דיבר בפורום ביטחון אזורי, וטען כי הוא מבין את החששות של מנהיגי המפרץ לגבי עמדותיה של ארצות הברית במזרח התיכון, ובמיוחד בעניין המשא ומתן על תכנית הגרעין של אירן. עם זאת, הוא אמר שהדגש בארצות הברית על דיפלומטיה לא צריך להתפרש שלא כהלכה.

"אנחנו יודעים שדיפלומטיה לא יכולה לפעול בחלל ריק", אמר הייגל. "ההצלחה שלנו תמשיך להיות תלויה בעוצמתה הצבאית של ארצות הברית ובאמינות שלנו מול בעלי הברית והשותפים שלנו במזרח התיכון".

"אירן גרעינית תהווה איום על היציבות האזורית והעולמית", הבהיר הייגל. "איום שכזה לא יתקבל על הדעת". לדבריו ההסכם "קנה זמן למשא ומתן משמעותי, ולא להונאה".

בהמשך נאומו התייחס הייגל גם למלחמת האזרחים בסוריה. "אנחנו נמשיך לעבוד עם שותפים בכל רחבי האזור כדי לסייע להביא להסדר מדיני לסיום הסכסוך הזה", אמר. עם זאת, הוא קרא לעשות כל מאמץ כדי להבטיח שסיוע לאופוזיציה "לא ייפול לידיים הלא נכונות".