דרום אפריקה באבל: "העם שלנו איבד אב"

הנשיא ג'ייקוב זומה נשא דברים לאומה בעקבות מותו של נלסון מנדלה ואמר: "הוא נפטר בשלווה בלוויית בני משפחתו שהיו סביבו". הוא הדגיש את מאבקו למען חופש וכבוד: "זה רגע העצב העמוק ביותר שלנו, האומה שלנו איבדה את בנה הגדול ביותר"

"העם שלנו איבד היום אב, איבדנו את הבן היקר לנו מכל" - כך פנה הערב (ה') נשיא דרום אפריקה ג'ייקוב זומה לאומה כשהודיע על מותו של הנשיא לשעבר נלסון מנדלה. "ידענו היום הזה יגיע שום דבר לא יכול להביע את האבל המלווה אותנו", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא נפטר בשלווה בלוויית משפחתו מסביבו, היום ה-5 בדצמבר 2013", הוסיף זומה. "הוא עכשיו נמצא בשלום, האומה שלנו איבדה את בנה הגדול ביותר. העם שלנו איבד אב. מנדלה נאבק לחופש ולכבוד בעולם. מחשבותינו ותפילותינו מופנות למשפחת מנדלה להם אנו חבים תודה. הם הקריבו רבות וסבלו רבות על מנת שעמנו יוכל להיות חופשי".

זומה ציין את מאבקו של מנדלה, שהוביל לסיום האפרטהייד במדינה. "המחשבות שלנו עם חבריו שותפיו שנלחמים לצידו למטרת מאבק של חיים שלמים. המחשבות שלנו עם העם דרום אפריקה שמתאבל על מותו של האדם היחד שפעל יותר מכל לכך שנהיה חופשיים".

"מחשבותינו עם מיליונים שהכירו במנדלה כשלהם ושראו את מטרתו כמטרתם", הצהיר זומה. "זה הרגע העצב העמוק ביותר שלנו, האומה שלנו איבדה את בנה הגדול ביותר".