פלורידה: האם יינצלו חייהם של 41 לווייתנים שנסחפו אל קו החוף?

לאחר שעשרה לווייתנים מתו כששחו במים רדודים בחופי פלורידה, מנסים כעת אנשי חילוץ להציל עשרות לווייתנים נוספים שנתקעו בשרטונות חול שנוצרו בים. בעבר, אחוזי ההישרדות של לווייתנים שנקלעו למצבים דומים היה נמוך - אך למרות זאת המאמצים להציל את היצורים הימיים נמשכים

בחופי פלורידה מנסים להציל את חייהם של לא פחות מ-41 לווייתנים הנמצאים בסכנה לאחר שנקלעו לאזור מים רדודים בחופי פלורידה. 10 לווייתנים כבר מצאו את מותם בחופי הפארק הלאומי אוורגליידס, לאחר שלא הצליחו לשוב לאזורים העמוקים בים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום יחודשו ניסיונותיהם של אנשי חילוץ מקומיים, המנסים לדחוק את עשרות הלווייתנים השוחים בסמוך לחוף חזרה אל עומק הים. הרשות הלאומית לאוקיינוסים בפלורידה הרדימה אתמול ארבעה לווייתנים לאחר שהיה ברור שאבדו הסיכויים להצילם.

נמשכים ניסיונות החילוץ (AP)

"הלווייתנים נראו לראשונה ביום שלישי האחרון בחלק מרוחק של הפארק, סמוך לחופי מקסיקו", סיפרה דוברת הפארק לינדה פרייר לסוכנות הידיעות רויטרס. "הפארק הוא מקום מאתגר במיוחד למשימה של דחיקת הלווייתנים אל עומק הים מפני שבזמן שפל, מתגלים שטחים גדולים מאוד של מים רדודים ושרטונות חול".

כעת, לאחר מותם של חלק מלווייתני הלהקה ששוחה בדרך כלל במים עמוקים בקרבת אזורים אקזוטיים, יערכו ביולוגים בדיקות בפגריהם בניסיון להבין מה הביא אותם לשחות במים הרדודים, שמסכנים את חייהם.