מקסיקו: נמצא החומר הרדיואקטיבי שנשדד

המשטרה המקסיקנית הודיעה כי הצליחה להתחקות אחר עקבותיהם של שודדי המשאית שנגנבה ביום שני האחרון. ככל הנראה, הם לא היו מודעים לחומר המסוכן - "קובלט 60" - שאותו הובילו, שיכול לשמש לייצור "פצצה מלוכלכת". המטען, שהיה בדרכו למתקן אחסון במרכז המדינה, נמצא מחוץ לבירה מקסיקו סיטי

הרשויות במקסיקו הודיעו כי הצליחו למצוא אמש (ד') את המטען הרדיואקטיבי שנשדד ביום שני האחרון מחוץ לבירה מקסיקו סיטי. על פי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, אחד החששות שעלו הוא שהחומר "קובלט-60" שהיה על המשאית עלול לשמש ליצירת "פצצה מלוכלכת". ככל הנראה, הגנבים לא ידעו שהם מובילים חומר מסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשאית נגנבה מבית חולים ציבורי בעיר סמוכה לגבול טיחואנה בעת שהייתה בדרכה למתקן אחסון במרכז מקסיקו, בעת שהנהג עצר בתחנת דלק בעיר טמסקלפה, כ-35 קילומטרים צפון-מזרחית למקסיקו סיטי.

המטען שנמצא (AP)

"אנו חושדים בכך שהשודדים לא ידעו מה הם גנבו", אמר דובר פרקליטות המדינה פרננדו הידלגו. הוא הוסיף כי מעשי שוד באזור שבו נמצא המטען אינם מחזה נדיר.

"קובלט-60" היא מתכת רדיואקטיבית המשמשת, בין היתר, לטיפול בסוגים מסוימים של מחלת הסרטן. גורם בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אמר כי "בזמן שהמשאית נשדדה החומר היה אטום לחלוטין". לדבריו, חשיפה אליו עשויה להיות מסוכנת ביותר.