רגעי האימה: הקלטות טבח הילדים בביה"ס בקונטיקט

שנה אחרי רצח הילדים בבית הספר בניוטאון, פורסמו השיחות למוקד החירום מתוך הזירה. "כולם עדיין רצים, הם עדיין יורים", נשמעת אישה זועקת באחת ההקלטות ויריות נשמעות ברקע. אישה אחרת המזוהה כמורה מספרת כי נפצעה ברגלה ומתחננת לעזרה: "יש ילדים בחדר"

נחשפו הקלטות מהטבח בבית הספר בניוטאון שהתרחש לפני שנה, במהלכו ירה למוות אדם לנדזה ב-20 ילדים ו-6 מורים. בהקלטות נשמעים אנשים המתקשרים לדווח על הזוועה המתרחשת כשברקע קול היריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם יורים בדלת הקדמית, משהו קורה...הזכוכית הקדמית כולה יריות, זה נמשך. זה עדיין קורה", זועק לעזרה אדם המכנה את עצמו ריצ'ארד, בשיחה עם מוקד החירום 911. 

השיחה של ריצ'ארד היא אחת מתוך שבע שיחות טלפון שהוקלטו מזירת הטבח. גורמים בעיר ניסו למנוע את שחרורן של ההקלטות, אולם הוועדה לחופש המידע במדינה הורתה לפרסם שבע מתוך השיחות מתוך בית הספר היסודי. בחודש האחרון הורה שופט לעירייה ליישם את החלטת הוועדה.

"כולם עדיין רצים, הם עדיין יורים", קוראת אישה בהקלטה אחרת ומספר יריות נשמעות ברקע. "בית ספר סנדי הוק, בבקשה!".

היורה אדם לנדזה (NBC News)

בשיחה אחרת אישה המזהה את עצמה כמורה אומרת כי נורתה ברגלה. המוקדן ב-911 מדריך אותה ללחוץ על הפצע. "יש ילדים בחדר", היא מדווחת למוקדן כשהיא מתנשמת בכבדות.

המוקדן שואל בשלב זה את האישה: "את בסדר עכשיו" והיא עונה כשבקולה דאגה: "בינתיים, אני מקווה".

לפני שנה, בחודש דצמבר, יצא הצעיר אדם לנדזה מביתו אל בית הספר בו למד בעבר. הוא הוא הרס את הזיכרון של המחשב שלו ולקח איתו אטמי אוזניים, בהם השתמש במהלך הרצח. לנזה ירה באימו, ולאחר מכן ירה למוות ב-20 תלמידי כיתה א' ושישה מבוגרים, באמצעות רובה חצי-אוטומטי שהיה שייך לאימו ברישיון. לנזה ירה בעצמו דקה אחרי שהשוטר הראשון הגיע לזירה.