דיווח: האפיפיור מתחפש לנזיר ומתגנב מהוותיקן בלילות לסייע לחסרי בית

האפיפיור פרנציסקוס לא מפסיק להפתיע: מדיווחים שונים אודות התנהלותו עולה כי הוא נוהג להתחפש בלילות לכומר פשוט, להתגנב מהוותיקן ולהסתובב ברחובות רומא - שם הוא מאתר עניים וחסרי בית ופועל לסייע להם. בוותיקן סירבו לאשר את הדיווחים

מתחפש לנזיר ויוצא לעזור לעניים (רויטרס)

אפיפיור - ורובין הוד: מאז נכנס לתפקידו כאבי הכנסייה הקתולית, האפיפיור פרנציסקוס לא מפסיק להפתיע את מיליארדי המאמינים הנוצרים בכל רחבי העולם. אחרי שהדהים עם אורח חייו הצנוע והצהיר שיקדיש את כהונתו לסייע לעניים ולחלשים, פרנציסקוס פועל בשטח כדי לקדם את מדיניותו - בלילות, בשקט, כשהוא מחופש לנזיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים שונים אודות שגרת יומו של האפיפיור הססגוני והמפתיע, הוא נוהג להתחפש בלילות לנזיר פשוט, לחמוק מקריית הוותיקן בעודו מחופש - ולצאת להסתובב ברחובות העיר רומא במטרה לאתר חסרי בית ועניים ולנסות לסייע להם.

המנהג החריג הזה של הסמכות הבכירה ביותר בעולם הנוצרי, הדהימה אפילו את מי שאמור לצאת לסיורי הצדקה האלה בעצמו - הארכיבישוף קונרד קרייבסקי. "הופתעתי מאוד לשמוע שפרנציסקוס בכבודו ועצמו מעוניין להצטרף אליי בסיורים שאני עורך בעיר כדי למצוא אנשים מסכנים ולסייע להם", העיד.

 

השומרים בוותיקן מעלימים עין 

"האפיפיור אמר לי: 'אין לך צורך במשרד, תמכור את שולחן העבודה שלך - וצא לרחובות'", העיד קרייבסקי. "הוא הנחה אותי לצאת למסעות ולאתר כמה שיותר אנשים חלשים כדי לסייע להם. כשאני אומר לו שאני יוצא בלילות לעיר, תמיד יש את הסיכון הזה שהוא יצטרף אליי".

לדבריו, הוא מקבל חבילות של מכתבים בכל בוקר מנזקקים שעליהם ישנן הערות של פרנציסקוס בעצמו: "אתה יודע מה לעשות עם זה", או "לך למצוא אותם ולדבר איתם".

ומה אומרים על המנהג המוזר של האפיפיור בוותיקן? בכירי הכנסייה דחו את הפרסומים וטענו כי אין סיכוי שהם נכונים, זאת בשל הסיכון הבטיחותי לאישיות רמת דרג כמו האפיפיור, שמשוטטת לבדה ברחובות בלילה כשהיא אינה מוגנת. עם זאת, השומרים על שערי הוותיקן דווקא טוענים אחרת. פשוט מכיוון שהם אלה שמאשרים לאפיפיור לחמוק מדי לילה לרחובות כשהוא מחופש לכומר.

עבד בצעירותו כמאבטח במועדון לילה

בחודשים שחלפו מאז נבחר לתפקיד, הספיק פרנציסקוס להפתיע את מאמיניו כשזימן אליו אנשים שגורלם התאכזר אליהם, וגם ביטא מספר אמירות מתונות כלפי הקהילה ההומו-לסבית. בחודש יולי האחרון הצהיר האפיפיור: "אם מישהו הוא הומוסקסואל ומחפש את אלוהיו ויש לו רצון טוב, מי אני שאשפוט אותו?".

רק אתמול נחשף דיווח מפתיע נוסף אודותיו, לפיו בזמן שהיה סטודנט במכללה בבירת ארגנטינה, עסק האפיפיור חורחה מריו ברגוליו במספר עבודות בניסיון להשלים הכנסה, בהן שטיפת רצפות, עריכת בדיקות במעבדות ואפילו שמירה במועדון לילה.

חשיפת עברו הצנוע של האפיפיור פרנציסקוס רק מחזקת את המוניטין שדבק בו מאז נבחר לתפקידו במרס השנה - "האפיפיור של כולם". פרנציסקוס סירב למותרות רבות להן זוכה מנהיג הכנסייה הקתולית. הוא צפוי להגיע לביקור ראשון בישראל באביב הקרוב.

 

האפיפיור המהפכני. פרנציסקוס (רויטרס)