צפו: שרד שלושה ימים בכיס אוויר

לא ייאמן: שלושה ימים אחרי שספינה טבעה בנהר בניגריה, צוללנים שחילצו גופות נדהמו למצוא ניצול, הטבח של האונייה שנלכד בכיס אוויר בעומק 30 מטרים. "ראיתי יד מושטת אלי, תפסתי אותה ונדהמתי כשהיא תפסה אותי בחזרה", מספר אחד הצוללנים

נס בניגריה: טבח של אנייה שטבעה הצליח לשרוד שלושה ימים כשהוא לכוד בכיס אוויר בהריסות הספינה. צוללן מצא אותו והצליח לחלץ אותו בלי פגע, כשמצלמה תת ימית תיעדה את רגע מציאתו ואת חילוצו למקום מבטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך שלושה ימים הריסון אדג'בה אוקנה התחנן לנס. הטבח עבד על סיפונה של ספינה בחוף של ניגריה, וכשהספינה טבעה הוא נלכד במים קפואים בתוך כיס אוויר בו הוא אמנם הצליח לנשום, אך לא יכל להיחלץ ממנו ללא ציוד צלילה. הוא היה לבוש רק במכנסי בוקסר והתפלל לנס, בליבו הוא מספר שכבר נפרד מאשתו.

במשך 72 שעות הוא היה לכוד בעומק של 30 מטרים מתחת למים, כש-11 מלחים אחרים על סיפון האונייה טבעו למוות. הצוללנים פעלו בספינה הטרופה כדי לחלץ גופות, ולאחר שחילצו כבר ארבע גופות הם היו בטוחים שאין סיכוי למצוא ניצולים.

הצוללן שפעל לפתע ראה יד זזה מושטת אליו, וכשהוא לחץ אותה הוא נדהם שהיד נלחצה אליו בחזרה, והוא הלך בעקבות היד שם נדהם למצוא את אוקנה רעב ותשוש, אך חי. הוא הביא עימו ציוד צלילה באמצעותו הוא חילץ את הניצול בחזרה ליבשה. "כולם בבסיס צרחו מהתרגשות, לא האמנו שיש ניצול", מספר מפקד פעולות ההצלחה במקום טוני ווקר. "היה לו מזל גדול, הוא נלכד בכיס אוויר סגור ובשלב מסוים האוויר היה נגמר לו", הוסיף.