שר הגנה חדש לארצות הברית: אשטון קרטר

הסנאט האמריקני אישר ברוב גדול את המינוי. במסגרת תפקידו יצטרף קרטר להתמודד עם אתגרים רבים העומדים בפני ארה"ב, בהם דאע"ש, המשבר באוקראינה והוצאת הכוחות האמריקנים מאפגניסטן

שר ההגנה החדש. קרטר (רויטרס)

הסנאט האמריקני אישר היום (חמישי) את מינויו של אשטון קרטר (60) לשר ההגנה החדש של ארצות הברית. קרטר נבחר על ידי הנשיא ברק אובמה לתפקיד המאתגר, שבמסגרתו ייאלץ להתמודד עם אתגרי הצבא האמריקני מול ארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרטר יהיה המזכיר הרביעי שיכהן תחת אובמה במהלך שש שנותיו בקדנציה והוא יחליף את צ'אק הייגל שפרש מתפקידו בעקבות מערכת יחסים מתוחה עם יועציו הבכירים של הנשיא האמריקני.

אחת ממשימותיו הראשונות של קרטר תהיה לסייע לאובמה לזכות בתמיכה לבקשתו לסמכויות נוספות על מנת להגביר את הכוח נגד דאע"ש - תכנית שלה מתנגדים בשתי המפלגות בקונגרס.

קרטר כיהן כסגן שר ההגנה בין השנים 2011-2013 והיה במשך שנתיים אחראי על אגף הטכנולוגיה ורכישת הנשק במשרד ההגנה. במסגרת תפקידו החדש ייאלץ להתמודד עם מספר אתגרים צבאיים מולם עומדת כיום ארצות הברית.

בשימוע לפני מינויו אמר קרטר: "אהיה ישר וגלוי עם הנשיא ואדאג שעצותיי יהיו שימושיות עברו בקבלת החלטותיו". עוד אמר לוועדה כי הוא ישקול להמליץ לשנות את התכנית לפנות את כל החיילים האמריקנים מאפגניסטן עד סוף 2016, במידה והמצב הביטחוני יחריף.