רוסיה: כוכב תיאטרון הבולשוי שהורשע בתקיפת המנהל האמנותי בחומצה נשלח ל-6 שנות מאסר

כמעט שנה לאחר הפרשה שהסעירה את עולם התרבות ברוסיה, בית המשפט הרוסי שלח היום את כוכב תיאטרון הבולשוי פבל דמיטריצ'נקו ל-6 שנים בכלא, לאחר שהורשע בתקיפתו של הכוריאוגרף הראשי בחומצה. משליך החומצה נשלח ל-10 שנות מאסר ומי שהסיע אותו ייכלא למשך 4 שנים

הנקמה העבירה אותו על דעתו. דמיטריצ'נקו (רויטרס)

בית המשפט במוסקבה גזר היום (ג') שש שנות מאסר על רקדן הבלט פבל דימיטריצ'נקו, שהורשע בתקיפתו של מנהל תיאטרון הבולשוי בעיר באמצעות חומצה. חברו של רקדן הבלט, יורי זרוטצקי שהתיז את החומצה על פניו של מנהל התיאטרון נשלח ל-10 שנים בכלא. אנדריי ליפטוב, שהסיע את זרוטצקי לזירת האירוע נשלח לארבע שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום הרשיע בית המשפט ברוסיה את דימיטריצ'נקו ושני שותפיו למעשה בתקיפת המנהל. הפרשה החלה בחודש ינואר השנה, אז הותקף המנהל האמנותי של התיאטרון הנחשב, סרגיי פילין, בפתח ביתו בידי שני רעולי פנים שהתיזו עליו חומצה. פניו של הכוריאוגרף הושחתו ועיניו נפגעו קשות.

חקירת המשטרה סביב האירוע שהסעיר את המדינה, הובילה לפתחו של לא אחר מאשר הקולגה, הרקדן והשותף פבל דמיטריצ'נקו. בחקירתו הודה הרקדן שארגן את התקיפה כנקמה על כך שפילין לא ליהק את זוגתו הרקדנית לתפקידים ראשיים, אך עם זאת טען כי לא צפה את חומרת הפגיעה.

יריבות מרה על הבמה ומחוצה לה

התקרית החמורה הזו היא רק ביטוי אחד לאווירת היריבות והתככים השוררת בין כתלי התיאטרון המפורסם. בחודש מרס השנה, חשפה סולנית הבולשוי לשעבר, אנסטסיה וולוצ'קובה, כי הנהלת התיאטרון דורשת מהשחקניות לשמש נערות ליווי עבור אוליגרכים מהאליטה של מוסקבה.

בריאיון שהעניקה סיפרה כי מי שעומד מאחורי השידול הוא אותו מנהל אומנותי, שהותקף רק כחודש וחצי קודם לכן. בין השאר תיארה הסולנית הפורשת כיצד הבהיר המנהל לרקדניות את שמצופה מהן, כשהוא רומז בגסות כי סירוב מצדן יוביל לסילוקן מן התיאטרון.

הנהלת התיאטרון דחתה אז את הטענות.