צרפת: הזמר בוב דילן מואשם בגין הסתה לגזענות

לאחר שהזמר האמריקני בן ה-72 נחקר בצרפת, הוגש נגדו כתב אישום בגין הסתה לגזענות כלפי העם הקרואטי. החקירה החלה בעקבות אמירתו של דילן כי "כמו שיהודים יכולים לחוש בדם נאצי, גם סרבים יכולים לחוש בדם קרואטי". אם יואשם, דילן צפוי לבלות שנת מאסר בכלא ולשלם קנס של 45 אלף אירו

זמר - וגם גזען? בוב דילן (AP)

כתב אישום הוגש בצרפת נגד זמר הפולק האמריקני בוב דילן בגין הסתה לגזענות והשמצת העם הקרואטי. אם דילן יימצא אשם, הוא עלול להישלח לשנת מאסר בפועל ולשלם קנס על סך 45 אלף אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזמר והמוזיקאי בוב דילן בן ה-72 נדרש לחקירה במדינה - זאת עקב תלונה שהגיש נגדו ארגון יוצאי קרואטיה בצרפת שטוען כי התבטא באופן גזעני כלפי בני העם הקרואטי בריאיון שהעניק לפני כשנה למגזין "רולינג סטון".

בראיון המדובר שפורסם ב-27 בספטמבר 2012, נשאל דילן על תופעת הגזענות בארה"ב ובעולם בכלל ואמר כי "כמו שהיהודים יכולים להרגיש ולזהות שמי שעומד מולם הוא אנטישמי או ניאו-נאצי, כך גם שחורים יכולים להרגיש שנמצא מעולם פעיל קו-קלוקס-קלאן וסרבים חשים בדמם שעומד מולם קרואטי".

בעקבות האמירות של דילן שפורסמו במגזין בצרפת, ביקש הארגון לחקור אותו בחשד לגזענות. כיוון שהחוק בצרפת מוביל באופן כמעט אוטומטי לפתיחת חקירה, נפתחה חקירה רשמית בנושא - אולם לא ברור אם החשדות יבשילו לכדי אישום נגד הזמר המפורסם.

לאחר הפרסום, הפסיקו תחנות רדיו בקרואטיה להשמיע את שיריו של דילן והסירו אותם מרשימות ההשמעה. טרם נמסרה תגובה להאשמות מפי דילן עצמו, מחברי הארגון הקרואטי או מהמגזין בו פורסמו הדברים.

דבר החקירה מתפרסם כשבוע בלבד לאחר שדילן זכה בעיטור הכבוד הצרפתי מידי שר התרבות המקומי. "דילן מסמל עבור העם הצרפתי סמל תרבותי שיכול לשנות אנשים ולשנות את העולם", נאמר בטקס הענקת האות לדילן.