חברה צרפתית מציגה: ניקיון עם "ציקלון B"

החברה, שמשווקת סדרת מוצרי היגיינה וניקיון, בחרה לקרוא להם דווקא על שם הגז שבו השתמשו הנאצים להשמיד את היהודים בשואה. אחד מאלה שעשה בהם שימוש הוא קבלן ניקיון של הפרלמנט האירופי. מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי זועם: "זאת בורות נוראה במקרה הטוב וחוצפה ושיא ברוע ובציניות במקרה הרע"

מוצרי הניקיון "ציקלון B" (יח"צ)

חוסר רגישות משווע או פגיעה מכוונת ברגשות היהודים? חברה צרפתית משווקת מוצרי היגיינה וניקוי בשם "ציקלון B" - סוג הגז שבו השתמשו הנאצים להשמדת יהודי אירופה. בעקבות גינוי חריף של מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי, הסכימה החברה לשנות את שם המוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החברה הצרפתית "IPC-Sa" משווקת סדרה של מוצרים תחת השם מעורר החלחלה - מוצרים שנמצאים בשימוש, בין היתר, על ידי קבלן הניקיון של הפרלמנט האירופי.

בעקבות הפרסום על שמם של המוצרים, אמרו בחברה הצרפתית כי לא היו מודעים לרגישות הנובעת מהשם וכי יפעלו לשנותו. קבלן הניקיון של הפרלמנט קיבל הוראה להפסיק ולהשתמש במוצרים המדוברים.

"השם הכי מטונף למוצר שמבקש לשדר היגיינה"

מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי (EJA), הרב מנחם מרגולין, מתח ביקורת חריפה על השימוש הנורא בשם, שמייצג לדבריו יותר מכל את מפעל ההשמדה של הנאצים. "זאת בורות נוראה במקרה הטוב וחוצפה ושיא גינס ברוע ובציניות במקרה הרע - שבו אנשי החברה כן מודעים לשימוש הנורא שעשו הנאצים בחומר", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online. "אין ספק שזה השם הכי מטונף שיכול להיות למוצר שמבקש לשדר היגיינה".

הרב מרגולין סיפר כי הפרלמנט האירופאי ביטל את התקשרותו עם הקבלן שמשווק את מוצרי הניקוי בעלי השם המזעזע. "רשמית הם אומרים שהם לא התכוונו ולא חשבו. הם תירצו שהאות B מסמלת את המילה ביולוגי. אם יש משהו שמסמל יותר מהכל את ההשמדה זה 'הציקלון בי', ואני לא מאמין שהם לא שמו לב לזה", אמר הרב. "לפי מה שהבנתי החברה תשנה את השם של המוצר. זה חריג מאוד, אבל אנו רואים הרבה קמפיינים נגד יהודים גם בתחומי ברית המילה והשחיטה".