צפו: סיור מיוחד במלון הקטן בעולם

חוויית תיירות אחרת: קופנהגן מוגדרת בסקרים רבים כאחת הערים בעלות איכות החיים הטובה ביותר בעולם. מי שמעוניין לספוג מעט מהאווירה המיוחדת בבירה הדנית יכול להזמין מקום במלון סנטרל, הקטן ביותר בעולם. הצצה לחדר העתיק, שמלא כל הזמן, ורחוק ככל האפשר מרשתות המלון המוכרות בעולם

אם מאסתם במלונות גדולים ומפוארים, הפועלים כמפעלי תיירות המוניים, משומנים וחסרי אופי, למלון מיוחד במינו בקופנהגן יש פתרון במיוחד בשבילכם. במלון סנטרל בבירת דנמרק, המוכר כמלון הקטן בעולם, יש רק חדר אחד, קטן וישן בגודל 12 מטרים רבועים - מספיק מקום למיטה זוגית, שולחן קטן ושירותים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המלון הקטן הוא חלק מבניין צר ב-Vesterbro, שכונה מאוד מרכזית וטרנדית בעיר. ליף ת'ינגווד, בעל המלון, טוען כי למרות המרחב הצר, התיירים המגיעים למקום מתאהבים בו. "אתה מקבל חדר שלא תרצה לעזוב. חם כאן, נחמד להישאר בחדר, זו התכנית - חדר שלא תרצה לעזוב", הסביר בעל המלון.

"אפשר למצוא הרבה מאוד מלונות בעולם, אפשר לשלם עליהם הרבה מאוד כסף, אבל בדרך כלל לא באמת רוצים להישאר שם בלילה", אמר ת'ינגווד. "המקום שלנו נותנת תחושה אחרת, נעימה שנשארת עם באי המלון".

ומכאן לשאלה המתבקשת - מה עלות התענוג הצפוף הזה? לא פחות מ-200 אירו. המחיר כך נראה, מפתיע ומיישר קו עם מלונות סטנדרטים אחרים בבירה המקומית, שמוגדרת כאחת הערים שמובילות מדי שנה בטבלת איכות החיים של האיחוד האירופי.

חלל קטן, קסם - גדול

חלל גדול אין בחדר הזה , אבל קסם יש בשפע. כל הרהיטים במלון הם רהיטים עתיקים, עשויים עץ, שמעניקים הרגשה דומה לזו שיש בספינה עתיקה. החדר נבנה ב-1905, אך בעבר לא הוגדר והופעל כמלון. בשנים הרבות שחלפו מאז הקמתו, שימש החדר כבית מלאכה של סנדלר, מחסן, ובית קפה.

סוואטרה גילמור ובן זוגה, שהגיעו לחדר לרגל ירח הדבש שלהם, סיפרו כי "זו הייתה חוויה פנטסטית. זה מלון באמת יפה, הוא מיוחד, מעניין ומאוד אינדיבידואלי. אתה יכול להרגיש את סוג האנרגיה של מנהל המלון וכמה אכפת לו מהמלון, זה ממש יפה. זה כמעט כמו להיות בתא בספינה, זה ממש חמים בלילה, מאוד נהנינו".