צפו: סין שיגרה לראשונה גשושית לירח

האם סין תהפוך למדינה השלישית שתצליח להנחית גוף זר על הירח? גשושית שוגרה על גבי טיל מאתר שיגור בדרום המדינה לחלל - כשהמטרה הסופית היא נחיתה על אדמת כוכב הלווין של כדור הארץ. אם המשימה תצלח, סין שואפת גם לשגר אסטרונאוט ראשון מטעמה בשנת 2020. כך נראה השיגור המרהיב

היסטוריה סינית בחלל: לראשונה בתולדותיה, סין שיגרה הערב (א') לראשונה גשושית לירח. מדובר בחללית מחקר לא מאוישת, בעלת שישה גלגלים, ששוגרה לשם איסוף מידע לגבי התנאים השוררים על הכוכב המרוחק. אם המשימה תצליח - והגשושית תנחת בשלום על אדמת הירח, מדובר יהיה בהישג משמעותי לתוכנית החלל הסינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשושית, שנקראת "ג'ייד ראביט" ושוקלת 120 ק"ג, שוגרה לפני שעות אחדות אל מעבר לאטמוספירה מאתר השיגור בשיצאנג בדרום סין, ואמורה לנחות על הירח בעוד כשבועיים - אם הכל יילך כשורה. "אנו מעוניינים להפוך את סין למעצמת חלל", אמר הנשיא הסיני שי ג'ינפינג לאחר השיגור, שהועבר בשידור ישיר בטלוויזיה הממלכתית.

אם התוכנית תצליח, סין תהפוך למדינה השלישית - אחרי ברית המועצות וארצות הברית - שהצליחה להנחית גוף זר על אדמת הירח. והסינים לא עוצרי רק בשיגור הגשושית לירח. הם שואפים גם לשגר אסטרונאוט ראשון מטעמם לחלל בשנת 2020.