הרוגים ועשרות פצועים בתאונת רכבת בניו יורק

4 בני אדם נהרגו ולפחות 67 נפצעו, בהם לפחות 11 פצועים במצב קריטי, בתאונת רכבת של חברת Metro North באזור רובע ברונקס בניו יורק, לאחר שזו ירדה מהפסים. חלק מהקרונות נפלו לתוך המים. כוחות ההצלה עושים מאמצים לחלץ את הפצועים. טרם ברורה הסיבה לתאונה

זירת תאונת הרכבת בניו יורק (Sheldon Dutes טוויטר)

הרוגים ופצועים בתאונת רכבת בניו יורק: סוכנויות הידיעות מדווחות כי לפחות 4 בני אדם נהרגו ו-67 נפצעו בתאונת רכבת נוסעים עירונית של חברת Metro North לאחר שזו ירדה מהפסים באזור רובע ברונקס שבניו יורק. על פי דיווחי רשויות ההצלה, מצבם של 11 מהפצועים קריטי ושישה במצב חמור, והפצועים פונו למספר בתי חולים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבות השעה 7:20 (14:20 שעון ישראל), ירדה מהרכבת ממסלולה, ועל פי הדיווחים הראשוניים, קרון אחד נפל למים בתאונה, ובזירה ישנם ככל הנראה לכודים. הרכבת ירדה מהפסים סמוך לתחנת Spuyten Duyvil בברונקס בסמוך לנהר הארלם, וכמאה כבאים הועזקו לזירה על מנת לחלץ את הנוסעים הלכודים והפצועים. עדי הראיה סיפרו לסוכנות הידיעות AP על הקרונות שנמצאים במים ועל כוחות סיוע והצלה רבים שעושים את דרכם למקום התאונה.

בשלב זה עדיין לא ברור מה גרם לירידת הרכבת מהפסים וממשטרת ניו יורק נמסר כי ישנם לפחות 67 פצועים בזירה. רבקה שוורץ, תושבת ניו יורק, אמרה כי "ראיתי כמה מהקרונות שפשוט נפלו למים, היו הרבה מאוד אמבולנסים ומכוניות משטרה שמיהרו למקום". "כוחות החילוץ והסיוע הגיעו במהירות, הם היו בזירה ממש מיד אחרי ששמעתי את הבום החזק, הבום הזה העיר אותי", סיפרה עדת ראייה לתאונה לרשת ABC.

פראנק טטולי, נוסע ששהה על הרכבת אמר לרשת ABC האמריקנית כי להערכתו הרכבת נסעה במהירות גבוהה יותר מהרגיל, והתהפכה לאחר סיבוב חד. טטולי, שנפצע אך יצא מהרכבת בכוחות עצמר, נפצע בראש ובצוואר. "אני לוקח את הרכבת הזו בכל בוקר יום ראשון", הוסיף.

מחברת Metro North נמסר כי "בשעה 5:54 לפנות בוקר שעון נו יורק הרכבת שיצאה מפוקיפסי לכיוון תחנת הרכבת המרכזית בניו יורק - ה'גראנד סנטרל' - ירדה מהפסים". בחברה בודקים את הדיווחים לפיהם הקרונות נפלו למים. קו השירות של החברה באזור הדסון הופסק באופן זמני בשל התקלה. בחשבון הטוויטר מסרה החברה כי "תחבורה חלופית באזור תסופק לנוסעים, ונספק פרטים נוספים בהמשך".