תיעוד: ירי וקרבות סכינים בבנגקוק

יום של אלימות במספר מוקדים בבירה התאילנדית. אנשי ה"חולצות האדומות" מתנגדי ראש הממשלה יאנגלוק שינוואטרה ואחיה, מסתערים על משרדי ממשלה ותחנות שידור בתקווה להביא ל"הפיכה עממית". כך זה נראה

אלפי מפגינים שקוראים ל"הפיכה עממית" נגד הממשלה התאילנדית, מתפרעים וחוסמים משרדי ממשלה בבירה בנגקוק. המפגינים גרמו לפינוי של ראש הממשלה - יאנגלוק שינוואטרה לתחנת משטרה כדי לשמור על בטחונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה ירתה רימוני גז אל עבר המפגינים שהגיבו בזריקת אבנים במהלך הפגנות המוניות ששיתקו חלקים שלמים מבנגקוק. הלילה דווח על ירי וקרבות סכינים בין הניצים בהם נהרגו שני בני אדם ועוד 54 נפצעו. שינאווטרה העניקה ריאיונות לתקשורת בשיאם של המחאות הלילה, כשאחד מהם נקטע כאשר המפגינים הצליחו להשתלט על תחנת השידור PBS התאילנדית, תוך שהם מנופפים בדגלים וקוראים סיסמאות.

יאנגלוק שינווטרה , ראש ממשלת תאילנד (AP)

עשרות אלפי מפגינים מתכוננים לקרב

על פי הדיווחים, ההפגנות צפויות להסלים, אחרי שבוע של מחאה, שבוע שלדעת המפגינים, יביא לסוף עידן בתאילנד - השלטון של משפחת שינאווטרה. המשטרה טוענת כי 30 אלף מפגינים פרוסים היום במספר מוקדים. אנשי הבטחון הכינו מבעוד המועד מצבור של רימוני גז ומשאיות עם תותחי מים.

המאבק שנערך היום הוא החזית האחרונה בקרב ארוך שנים בין האוכלוסייה העירונית, מעמד הביניים התאילנדי, המשכילים ומקורבי משפחת המלוכה - לתומכי משפחת שינוואטרה, משפחה ששוויה מוערך במיליארדים. המחאות פרצו אחרי שראש הממשלה ביקשה להעניק חנינה לאחיה, ת'קסין שינאווטרה, שהודח בהפיכה צבאית בשבת 2006 ועומדים נגדו אישומי שחיתות.