שבדיה: פדופיל הורשה לאמץ ילד

הוועדה העירונית לענייני רווחה אישרה לאדם, שהורשע בעבירות מין בילדה בת 5 ובעוד כ-90 עבירות הונאה, לאמץ ילד משלו. ברשויות הסבירו כי "הסיכוי שישוב לסורו הוא נמוך"

פגע בילדה בת 5 ויאמץ ילד? אילוסטרציה (shutterstock)

פדופיל, בשנות ה-60 לחייו, שהורשע בהטרדה של ילדה בת 5 בשכונה בה הוא מתגורר, קיבל אישור לאמץ ילד משלו. כך מדווחת התקשורת בשבדיה. ברשויות במדינה הסבירו כי "אין חשש שהוא ישוב לסורו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש הורשע ביותר מ-90 עבירות בעבר, רובן עבירות שונות של הונאה. העיתון המקומי "הלסינבורג דאגלאב" דיווח, כי ב-2004 הורשע בהטרדה של הילדה בת ה-5 שהתגוררה בשכנות אליו, ובנוסף היה חשוד באונס של נערה צעירה.

תסקיר שהוגש ע"י וועדת הרווחה העירונית קבע עתה כי הסיכון שהוא יחזור למעשים מעין אלו הוא נמוך, ולמעט אחד מחברי הוועדה, כולם הצביעו פה אחד לבקשתו של הפדופיל לאמץ ילד.

לפי הדיווח, אין מסמכים המגבים את ההערכה כי הסיכוי שאותו פדופיל, שידוע כמי שנוהג לשוחח עם ילדות באינטרנט - יחזור לבצע עבירות מין הוא נמוך.

ראש שירותי הרווחה בהלסינבורג החליט להגיש תלונה על אופי החקירה שהובילה למסקנה כי אותו אדם כשיר לאימוץ. "הייתי צריך לעזור את זה", אמר דינה אבינגר. "אני יכול רק לומר שזו היתה חקירה חלשה. יש שאלות שלא נבדקו לעומק. היה צריך להגיש את החקירה מחדש לבית הדין לענייני משפחה, עוד לפני שהיא הגיע לוועדה".