סקוטלנד: 6 הרוגים בהתרסקות מסוק

עשרות בני אדם נפגעו בהתרסקות מסוק על גג פאב במרכז העיר גלגזו. בעקבות ההתרסקות התמוטט הגג, בזמן שהופעה נערכה בפאב. כוחות גדולים של משטרה וכיבוי אש עוסקים עדיין בפעולות חילוץ במקום

אסון בסקוטלנד: לפחות שישה בני אדם נהרגו ועוד 32 נפצעו לאחר שמסוק התרסק בשעות הלילה על גג של פאב במרכז העיר גלזגו. כוחות גדולים של משטרה וכיבוי ממשיכים גם כעת בפעולות החילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווח עולה כי ההתרסקות אירעה סמוך לשעה 22:30 (שעון סקוטלנד) בזמן שבפאב "קלות'ה" בגלזגו האזינו יותר ממאה בני אדם להופעה של להקה מקומית. "מישהו התחיל לצעוק, הלקה הפסיקה לנגן ופתאום הכל התמלא באבק", סיפרה גרייס מקלין, ששהתה בתוך הפאב בזמן ההתרסקות. "אי אפשר היה לנשום, אי אפשר היה לראות שום דבר. מיששנו את דרכנו החוצה. לאף אחד לא היה מושג מה קורה, לא שמענו רעש חזק".

נמשכים החיפושים אחר לכודים (AP)

עדי ראייה דיווחו כי המסוק החל להסתחרר עד שהטייסים איבדו עליו שליטה ולבסוף התרסק על גג הפאב. עד ראייה נוסף סיפר כי המסוק "צנח מהשמיים כמו סלע". בשלב זה טרם ברור מה עלה בגורל צוות המסוק, שכלל שני קציני משטרה וטייס אזרחי.

6 הרוגים ו-32 פצועים (AP)

לזירת ההתרסקות הגיעו 125 אנשי כיבוי שמנסים, בסיוע כלבי גישוש, לחלץ לכודים נוספים. "הצלחנו ליצור קשר עם אנשים בפנים, אך לא ברור לנו כמה לכודים ישנים", אמר מפקד הכוחות במקום. "מצבו של הבניין מסוכן מאוד ומקשה על פעולות החילוץ".

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון עודכן על האירועים, והוא הנחה את הרשויות המקומיות לעשות כל שביכולתם כדי לסיים לסרוק את זירת האירוע מהר ככל האפשר. תיאור ההתרסקות מעלה חשד כי הרוטור האחורי של כלי הטיס כשל. במקרה כזה, עוצמתו של הרוטור המרכזי עזה כל כך עד שהמסוק מתחיל להסתובב ביחד איתו עד כדי איבוד שליטה. בדיוק בשביל למנוע מצב כזה, מותקן הרוטור האחורי.