צפו: שריפת ענק במפעל בבנגלדש

אחד ממפעלי הבדים הגדולים ביותר בבנגלדש נהרס היום לחלוטין, כששריפת ענק פרצה במקום. כוחות הכיבוי והמשטרה העלו חשד כי הנזק הגדול היה מכוון, ונגרם על ידי אחד העובדים, שהדליק אש בכל אחת מעשר קומות המפעל – שמייצר בדים עבור מותגים מערביים מובילים

 שריפת ענק שפרצה היום (ו') בבנגלדש הרסה כליל מפעל בדים בן 10 קומות - אחד מעשרת המפעלים הגדולים במדינה - והותירה את 18 אלף העובדים מחוסרי תעסוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

22 יחידות כיבוי והצלה הוזעקו לעיר גזיפור, כ-40 קילומטרים מהבירה דאקה, בניסיון להשתלט על האש הגדולה שאחזה בבניין. מנהל כוחות הכיבוי המקומיים סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הכבאים נאלצו להתמודד עם כיבוי ארבעה בניינים נוספים הסמוכים למפעל, לאחר שהאש התפשטה גם אליהם.

מנזקי השריפה הקשה במפעל בבנגלדש (רויטרס)

מהמשטרה המקומית נמסר כי מחקירה ראשונית עולה שהשריפה הייתה מכוונת, וככל הנראה הוצתה על ידי עובד במפעל, שכעס על הפצת שמועות אודות נסיבות מותו של אחד מחבריו לעבודה. "אנחנו מאמינים שההצתה תוכננה מראש מפני שכל הקומות בערו באותו זמן, והיו מספר מוקדים מהם פרצה האש", אמר מפקד כוחות ההצלה.

כלי התקשורת בבנגלדש דיווחו כי מפעל הבדים הגדול שנהרס כליל סיפק סחורה למותגים מערביים מובילים. למרבה המזל, מלבד הנזק הכבד למבנה לא היו אבידות בנפש, מפני שהשריפה פרצה לאחר שעשרות אלפי העובדים סיימו את יום עבודתם.