ברלוסקוני הודח מהפרלמנט האיטלקי

אחרי שהואשם בקיום יחסי מין עם קטינה ואחרי שנקשרו לשמו שלל עבירות שחיתות ואף נגזרו עליו 4 שנות מאסר, מכה נוספת נחתה על ראש ממשלת איטליה לשעבר. הסנאט האיטלקי החליט להדיחו בעקבות כתב האישום שהוגש נגד חברה בבעלותו שהעלימה מס

מכה נוספת. ברלוסקוני (AP)

הסנאט האיטלקי, הבית העליון של הפרלמנט האיטלקי, הדיח היום (ד') את ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני, אחרי שהורשע בפרשת הונאת מס. ברלוסקוני הגיב למהלך בזעם והודיע כי אין בכוונתו להתרחק מהשלטון במדינה. לדבריו, הוא ימשיך להנהיג את מפלגתו וישפיע מחוץ לפרלמנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצבעה נערכה אחרי חודשים ארוכים של מאבקים פוליטיים שהביאו לקרע בין ברלוסקוני לראש הממשלה אנריקו לטה וממשלתו. "אנו כאן ביום מר, יום של אבל לדמוקרטיה", אמר ברלוסקוני מול אלפי תומכים ממפלגתו "פורסה איטליה". התומכים נאספו מול ביתו של ברלוסקוני ברומא, לא רחוק מהאולם שבו נערכה ההצבעה.

ללא החסינות המוענקת לו מהסנאט, ברלוסקוני חשוף לתביעות בעוד נושאים מלבד האישום בנושא המסים, ביניהם שוחד בחירות, עבירות הקשורות לחברות התקשורת שבידיו או לאישום לפיו הוא שילם לקטינה בתמורה ליחסי מין.

האישום שבגינו ברלוסקוני הודח הוא פרשת העלמת המס של חברת "מדיאסט" שבבעלותו. למרות ההדחה, הממשלה לא צפויה לאבד את הרוב שלה בפרלמנט מפני שחלק מחברי המפלגה של ברלוסקוני העדיפו להישאר בממשלה - בלעדיו. בינתיים, לא נראה כי ברלוסקוני בן ה-77 ייכנס לארבע שנות המאסר שנגזרו על ידי בית המשפט באיטליה. בשל גילו, העונש יומר לעבודות שירות למען הקהילה.