צפו: ענן רעיל כתום בשמי ספרד

פיצוץ במפעל כימי באזור ברצלונה הוביל להתפשטות מדאיגה של ענן כתום רעיל המכיל חומצה חנקתית וברזל כלורי. רבבות תושבים באזור התבקשו להסתגר בבתיהם ולאטום את החלונות ומספר צירי תנועה נסגרו לתנועה במשך שעות ארוכות

שלושה בני אדם נפצעו בצהריים (חמישי) כתוצאה מפיצוץ במפעל כימי בעיר איגואלדה שבצפון ספרד, לא רחוק מברצלונה. כתוצאה מהפיצוץ התפשט מעל האזור ענן רעיל בצבע כתום עז. תושבי מספר ערים הסמוכות לאזור הפיצוץ הונחו להישאר בבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הממשל בקטלוניה כי הגורם לפיצוץ הוא ככל הנראה מגע בין שני כימיקלים בזמן פריקת מטען במפעל. למרות המראה המרהיב ויוצא הדופן, הרשויות הורו לתושבים באזור להימנע מיציאה החוצה על מנת לצלם תמונות ובמקום זאת להישאר בבתיהם ולאטום את החלונות. מספר כבישים וקווי רכבת נסגרו בשל חשש מחשיפה לחומר הרעיל.

רק כעבור כארבע שעות הוסרה חלקית האזהרה, אך הרשויות עדיין ממליצות לקשישים, ילדים ונשים בהיריון בשש ערים באזור להישאר בבתיהם לפחות עד שעות הערב, מאחר שאחד החומרים שהופצו באוויר הוא חומצה חנקתית רעילה.

גורם בצלב האדום, שביקש להישאר בעילום שם, מסר כי בעקבות החשיפה לחומר הכימי ישנה סכנה לפגיעה במערכות המים של 40 אלף התושבים באיגואלדה ובעיירה הסמוכה אודנה.