צפו: חולצו מספינה שעלתה על שרטון

מסוקים של חיל האוויר היווני חילצו אמש 11 ספנים מאוניית מטען שהתנגשה בסלעים לחופי האי אנדרוס בים האגאי. הספינה נסחפה לחוף בשל מזג האוויר הסוער והבוקר פרסם משמר החופים היווני את תיעוד החילוץ. כעת פועלות מספר ספינות בניסיון לחלץ את אוניית המסע במשקל 16 אלף טון

משמר החופים היווני פרסם היום (חמישי) תיעוד דרמטי של חילוץ 11 חברי צוות מספינת מטען קפריסאית שעלתה אמש על שרטון באי היווני אנדרוס שבים האגאי. בסרטון נראה מסוק של חיל האוויר היווני כשהוא מעלה את המלחים באמצעות חבלים ומטיס אותם לחוף מבטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ספינת המטען MV Goodfaith יצאה אתמול מהנמל באתונה לעבר נמל אודסה באוקראינה, כשנקלעה לתנאי מזג אוויר קשים. רוחות עזות וגלים בגובה 9 מטרים סחפו את הספינה לעבר החוף של האי אנדרוס, שם נתקעה בין הסלעים.

צוות הספינה מיהר לשדר אותות מצוקה למשמר החופים היווני. "הרוחות חזקות מדי", דיווחו ברשת הקשר לאחר שהבינו כי אין ביכולתם למנוע את התנגשות ספינת המסע, שמשקלה 16 אלף טון, בחוף הסלעי.

11 חברי צוות נוספים הצליחו להגיע לחוף בעזרתם של כוחות הכיבוי המקומיים. הספינה נותרה עדיין לכודה בין הסלעים ושלוש ספינות גוררות, סיוע ספינות חיל הים, הוזעקו על מנת לחלץ אותה. הצוותים ממשיכים לפעול תחת תנאי מזג אוויר קשים, אך למרבה המזל באירוע לא היו נפגעים.