דיווח: גאידמק נעצר בשווייץ בשל חוב מימי בית"ר ירושלים

כלי תקשורת ברוסיה מוסיפים פרטים על נסיבות מעצרו של איש העסקים הרוסי-ישראלי, ולפיהם הפר גאידמק את החוזה שעליו הוא חתום עם המאמן הצרפתי במסגרת העסקתו בקבוצת בית"ר ירושלים. על פי הדיווחים, התחמק גאידמק מתשלום הקנס עבור שחרור פרננדז מחוזה שעליו היה חתום מול קבוצה אחרת, וזה בתגובה הגיש תלונה נגדו

ארקדי גאידמק (חדשות 2)

כלי תקשורת ברוסיה מדווחים היום (ג') כי איש העסקים ארקדי גאידמק נעצר בעקבות הפרת החוזה שעליו הוא חתום עם מאמן קבוצת בית"ר ירושלים בכדורגל לשעבר, לואיס פרננדז. אמש דיווחנו לראשונה כי המשטרה בשווייץ עצרה ביום שישי האחרון את איש העסקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, פנה גאידמק לפרננדז בשנת 2008 כדי לשכור את שירותיו, כשזה אימן במועדון הכדורגל אל-ראיאן בקטאר. את שחרורו מהחוזה שעליו היה חתום מול המועדון התנה האחרון בתשלום קנס של 400 אלף אירו. לטענת פרקליטו של המאמן הצרפתי, סוכם כי הסכום ינוכה ממשכורתו הראשונה של פרננדז בבית"ר ירושלים, וכי גאידמק התחייב להעביר את הסכום למועדון הקטארי.

לואיס פרננדז, מאמן בית"ר י-ם לשעבר (חדשות 2)

אולם ביולי 2009 עתר המועדון להתאחדות הכדורגל העולמית, פיפ"א, בטענה שהכסף מעולם לא הועבר לרשותו. בתגובה פנו אנשי ההתאחדות לפרננדז והבהירו לו כי עד שלא יסדיר את החוב - לא יוכל לאמן במועדוני הכדורגל המקצועיים. המאמן הצרפתי הגיש שני ערעורים על ההחלטה, אך אלה נדחו.

על פי דיווחים שונים, יוחסה בתחילה סיבת מעצרו של גאידמק להסתבכות עסקית עם מפעל בקזחסטן ולעסקת הנשק בינו לבין הממשל באנגולה. ממידע נוסף המתפרסם היום נקשר בפרשה שמו של איש עסקים ישראלי-שוויצרי, הפועל במזרח אירופה.