לונדון חולמת: רוכבים מתחת לאדמה

חזון של מעצב בריטי מתיימר להציג פתרון לבעיות התנועה, זיהום האוויר ומזג האוויר ברחובות לונדון: המרת מסלולים ששימשו בעבר את הרכבת התחתית בעיר לאוטוסטרדות רכיבה על אופניים. "זו יכולה להיות הדרך הנקייה, המהירה והיבשה ביותר עבור הרוכבים", הוא אומר. כך נראה החזון

יוזמה חדשה בלונדון עשויה לשנות בקרוב לחלוטין את האופן שבו מתנהלת התחבורה העירונית בבירה הבריטית - ואחר כך אולי במקומות נוספים בעולם: חברת עיצוב ויזמות טכנולוגית ירדה למנהרות הרכבת התחתית בעיר וחזרה משם עם חזון תת קרקעי של שבילי אופניים וחיים עירוניים תוססים מתחת לאדמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי חברת גנסלר סיירו במנהרות הרכבת התחתית של קו פיקדילי שאינן בשימוש ובבונקר נטוש מימי מלחמת העולם השנייה ויצרו הדמיה של מסלולי רכיבה תת קרקעיים - הרחק מהזיהום וממזג האוויר הגשום והסגרירי של העיר.

בחברה אומרים כי המסלולים יספקו פלטפורמה חדשה לחיים בעיר ויביאו עמם בין היתר גם פתיחת עסקים חדשים. על מנת להמחיש את החזון יצר המעצב גנסלר טרבור סרטון הסברה שממחיש כיצד זה יעבוד. "יש כאן הזדמנות לנצל חלקים נשכחים של העיר ליצירת אוטוסטרדת רכיבה", הוא אומר. "זו יכולה להיות הדרך הנקייה, המהירה והיבשה ביותר עבור הרוכבים".

למרות שעל הנייר זה נשמע מצוין, גם היוזמים יודעים שלחזון הזה יש כמה בעיות עמן יצטרך להתמודד לפני שיקרום עור וגידים - בין היתר אספקת אוויר לרוכבים מתחת לאדמה וזמינות של שירותי חירום. עם זאת, טרבור טוען כי האוכלוסייה במטרופולין כמו לונדון גדלה במהירות וראשי הערים מוכרחים לחשוב על דרכים חדשות לגמרי לתנועה ברחובות.