צפו: בער במשך דקות - ושבר שיא

פעלול חייו: ג'ו טודלינג האוסטרי שבר בסוף השבוע האחרון שיא עולם חריג במיוחד כשהפך לאיש שבער במשך הזמן הארוך ביותר ללא אספקת חמצן. מי שהציתה אותו הייתה דווקא אשתו שהייתה גם הראשונה לברך אותו - בנשיקה

 ג'ו טודלינג הוא פעלולן אוסטרי שעובד בדרך קבע בתעשיית הקולנוע ההוליוודית. בסוף השבוע האחרון הוא שבר שיא גינס יוצא דופן - כשהפך לאיש שבער למשך הזמן הארוך ביותר, ללא אספקת חמצן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך קרוב לשנתיים הכין עצמו טודלינג, בן 33, לאירוע. תחנת הכיבוי המקומית התמרקה במיוחד לכבודו כשלבש את החליפה שהוכנה לו לכבוד האירוע ונועדה להגן עליו בזמן הבעירה. לפני שהוצת, הדריך טודלינג את הכבאים במקום. "כל עוד אני עומד והולך, אל תכבו את האש", אמר. "ברגע שאשכב על הקרקע, תוכלו להפעיל את הזרנוק".

כוחות הכיבוי בתחנה המקומית שבה התרחש האירוע, נערכו מבעוד מועד לניסיון הנועז, שיכול היה להידרדר במהירות ולהפוך מתעלול לאסון. "הדבר הכי גרוע שיכול לקרות הוא שהביגוד המגן לא יעמוד באש, והוא ייפגע מכוויות קשות בעורו", אמר קלאוס גוג, כבאי מקומי.

כשכל העיניים נשואות לעברו, הייתה זו דווקא אשתו שהציתה אותו ונתנה את האות לשעון להתחיל לנוע לעבר השיא. "היא הייתה הבחירה הטבעית להדליק את האש, היא יודעת תמיד איך לגרום לי להתחמם", אמר בקריצה מאוחר יותר. וכך, במשך חמש דקות וארבעים ואחת שניות צעד טודלינג הלוך ושוב כשאש בחום של יותר מ-1,800 מעלות עוטפת אותו - עד שנשכב על הקרקע, כפי שהנחה את צוות הכיבוי במקום, והביא לפתיחת הזרנוקים ולכיבויו.

"כל הגוף כואב לי עכשיו, אבל אני מאושר. החליפה הייתה כבדה מאוד, משקלה היה בערך 70-80 ק"ג, אז היה לא פשוט ללכת כך. לרגע אחד אפילו לא הצלחתי לנשום", הוא שחזר את הרגעים שבהם הקיפו אותו הלהבות. מי שהייתה הראשונה לברך אותו, הייתה כמובן אשתו, המציתה, כשהעניקה לו יחס "חם" מסוג אחר - בנשיקה.