משחק אנטישמי: ישראלי הוכה בארה"ב

תושב באר שבע נפל קורבן ל"משחק" בשם נוקאאוט בו מכים חברי כנופייה קורבנות תמימים במפתיע - לרוב יהודים . "הם עברו לצידי והרגשתי אגרוף בפנים", שחזר הישראלי, "הייתי בהלם"

תושב באר שבע, שביקר בניו יורק נפל קורבן למשחק אכזרי שמטיל אימה מזה זמן על יהודים בארה"ב. ב"משחק", שנקרא נוקאווט (knockout) מנחיתים אגרוף, בלי אזהרה מוקדמת על עובר אורח, לרוב - הקורבנות הם יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה מאוד חזק, נכנסתי להלם", סיפר ישראל לניו יורק פוסט על האירוע שהרתחש בשכונת קראון הייטס בברוקלין. "ראיתי קבוצה גדולה של צעירים כהי עור. ניסיתי ללכת בצד המדרכה ולתת להם לעבור, ואז, פתאום, כשהם עברו לצידי, הרגשתי אגרוף בפנים".

תושב באר שבע מספר כי לאחר שהכו אותו המשיכה החבורה ללכת ולצחוק. "הם אמרו משהו מיד אחרי שהם הרביצו לי, אבל לא הבנתי מה הם אמרו - אני לא מדבר אנגלית טוב, זה נראה שהם פשוט צוחקים עלי", סיפר ישראל.

"הייתי בהלם". (פייסבוק)

אמש עצרה המשטרה את אמרית מאראג'ה בן ה-28 החשוד כי ביצע "פשע שנאה", אחרי שתועד מכה ביום שישי האחרון צעיר בן 28 יהודי-חרדי. הצעיר התלונן במשטרה וסיפר כי הספיק לשמוע את חברי הכנופיה מתגרים זה בזה מי ינחית את האגרוף, רגע לפני שספג את המכה וצנח לקרקע.

המטרה : להפיל קורבן במכה אחת

בשבוע שעבר החלה משטרת ניו יורק בחקירת סדרת תקיפות אלימות שמבצעים חברי כנופיות אפרו-אמריקנים נגד יהודים, כחלק ממה שמכונה "משחק הנוק-אאוט". במסגרת ה"משחק", תוקף אחד הצעירים עובר אורח אקראי באגרוף, במטרה למוטט אותו במכה אחת. זאת, בעוד שאחד מחבריו מתעד את האירוע במצלמת וידיאו.

חקירת התקריות האחרונות גילתה כי כל קורבנות התקיפה היו יהודים, ולכן החליטו במשטרה להקצות משאבים גדולים לחקירה.לפי הדיווח ברשת ABC, מדובר ב"משחק" שמוכר כבר שנים רבות ברחבי ארצות הברית ומוגדר מסוכן מאוד. המנצח במשחק הוא מי שמצליח לפגוע בקורבן ולהפיל אותו לקרקע במכה אחת , מבלי שיוכל להגיב.

מאז חודש ספטמבר, תושביה היהודים של ברוקלין ניו יורק סובלים מעליה במספר התקיפות. "בחומר שתועד במצלמות, ניתן לראות צעיר יהודי בן 19 נופל לקרקע אחרי מתקפה של צעירים", סיפר ריי קלי ממשטרת ניו יורק לרשת CBS, אחרי התקיפה שאירעה בסוף השבוע האחרון.  

לפי הדיווחים, מחלקה מיוחדת שנועדה לחקור "פשעי שנאה" מונתה לחקור את התופעה והם מסיירים באזורים היהודיים בברוקלין. ברשת ABC מדגישים כי האירועים אינם מיוחדים לניו יורק ועדויות ל"משחק" המחליא נחשפו בשש מדינות שונות ברחבי ארה"ב ושלושה אנשים עד כה מתו כתוצאה מה"משחק" האלים.