חוזה לרצח בחסות הביטקוין

שימוש מפחיד למטבע האינטרנטי: אנרכיסטים ופושעים הקימו אתר בו מוצעים חוזים לחיסול מקבלי החלטות בעולם המערבי. כל חוזה באתר מבטיח - מי שיחסל את היעד יקבל את כל סכום שווי החוזה. עד כה חוזה החיסול הגדול ביותר שהוצע עומד על 350 אלף שקלים לכל מי שיצליח לחסל את נגיד הבנק המרכזי של ארה"ב

תשלום לכל מי שיצליח ברצח. אילוסטרציה (רויטרס)

המטבע הווירטואלי החדש שאינו משוייך לאף מדינה, מאפשר מעתה לכל המעוניין להוציא חוזה רצח על האנשים אותם הם מעוניינים לחסל. כך לפי כתבת תחקיר שפורסמה במגזין "פורבס" האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל שעובר הזמן, מטבע הביטקוין נעשה שכיח יותר ויותר. אך כיוון שאף אחד לא מפקח עליו, אין גבול לאפשרויות השימוש בו. את עיקרון זה מנצלים אנרכיסיטים ופושעים מכל העולם.

אופן ההפעלה של חוזה החיסול הוא די פשוט. אנונמים מעלים את החוזה לאתר שלא ניתן לאתר את מקורותיו, ומציעים סכום מסוים בתמורה לחיסול היעד. את המכסה ממלא כל אחד המעוניין "לתרום" למען המטרה. כך שכל אחד יכול לתרום מהביטקוינים שלו למען חיסול כל אחד משש המטרות שכבר הועלו לאתר כיעדים לחיסול.

במידה ואותו יעד לחיסול נהרג, על הרוצח להציג הוכחה המעידה על כך שהוא זה שביצע את החיסול. במידה ואכן מאומת כי הוא הרוצח, כל הסכום שנצבר באתר עד לעת ביצוע הרצח יועבר לחשבונו.

ברק אובמה - צריך לחשוש? ארכיון (AP)

החוזה עם הסכום הגדול ביותר שיצא עד כה, הוא לחיסול בן ברננקי, נגיד הבנק המרכזי של ארה"ב. הסכום שהוצא למי שיחסל את ברננקי, עומד כעת על 124.4 ביטקוין, השווים קצת יותר מ-350 אלף שקלים. גם על נשיא ארה"ב ברק אובמה קיים חוזה, הסכום שהוצא למחסל של מנהיג העולם החופשי עומד כעת על 40 ביטקוין - כ-110 אלף שקלים.

"האיום על מקבלי ההחלטות יוביל לשינוי בעולם"

"אני מאמין שזה ישנה את העולם לטובה", אומר קאוטקה סאנג'ורו, שם האינטרנט של אחד ממפעילי האתר. "הודות לשיטה הזאת נוכל להגיע לעולם ללא מלחמות, ללא נשק גרעיני, ללא דיכוי וללא צבאות. האיום התמידי על חייהם של מקבלי החלטות, ימנע מהם לבצע את מבוקשם".

כשעיתון פורבס ביקש את תגובתם של השירות החשאי האמריקני ושל האף-בי-איי, ושאל האם הם פועלים על מנת למגר את התופעה. שני הארגונים בחרו שלא להגיב. בינתיים, אנרכיסטים רבים תורמים מכיסם על מנת לקדם את חיסולם של מקבלי ההחלטות החשובים בעולם וייתכן כי מדובר רק בעניין של זמן עד שיתרחש חיסול הביטקוין הראשון.