צפו: נשאר בחיים אחרי פגיעת ברק

תושבים שהגיעו לצפות בים הסוער נדהמו לראות את תופעת הטבע פוגעת באחת המכוניות החונות בחוף. למרבה מזלו של הנהג, הוא לא נפגע - אך הרכב נהרס כליל. "זה נס שהוא הצליח לצאת מזה בחיים", אמר הצלם, שעמד במרחק עשרות מטרים מהפגיעה. כך זה נראה

רק בנס זה נגמר ללא נפגעים: ברק שפגע באחת המכוניות שחנתה לחופי ניוקאסל באוסטרליה - החריב אותה, אך הנהג שישב בתוכה יצא ללא פגע. רגע הפגיעה תועד בצילום של אחד הגולשים במקום והצילום הופץ ברשתות החברתיות באוסטרליה ובעולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגולש המקומי לוק פלנדרס צילם את החוף "באר ביץ'" בניוקאסל, אוסטרליה, בזמן סערה. הנהגים התאספו במגרש המכוניות של החוף כדי לצפות בתופעת הטבע, ובהם גם רכבו של התושב המקומי ויין לנן, שחנה כ-30 מטרים ממוקד הצילום.

הברק פגע במכוניתו של לנן, שהתרוממה באוויר מהפגיעה. הנהג, שישב במכוניתו ולא נפגע, יצא לאחר מספר שניות מהרכב ההרוס. שירותי ההצלה העניקו טיפול רפואי ללנן, שנראה המום מהפגיעה. "זה היה הלם - הסערה הגיעה וזה קרה מהר מאוד", סיפר הנהג לעיתונאים. "המכונית עפה באוויר".

אשתו, אגנייסקה לנן, אמרה כי בעלה בר מזל: "הוא קצת בהלם, המכונית נהרסה לגמרי". הברק פגע באנטנת הרכב וגרם לקצר חשמלי עוצמתי.

פלנדרס, שתיעד את האירוע, סיפר כי בעת הצילום הוא התכופף מעוצמת הרעש, ועל כן הצילום נקטע. "זה נס שהוא הצליח לצאת מזה בחיים", הוסיף.

דון וויט, חזאי מקומי, אמר כי במקרה של פגיעת ברק - בטוח יותר לשהות במכונית, כפי שעשה לנן. "הצמיגים לא מתווכים זרם חשמלי, ולכן המכונית משמעת כמעצור לזרם, שנבלם במכונית", הסביר. "שנייה או שתיים לאחר הפגיעה מותר לצאת מהאוטו בבטחה".