אירן: נבנה שתי תחנות כוח גרעיניות

דווקא בזמן דיוני הגרעין, בכיר בתכנית הגרעין האירנית הצהיר כי המדינה תבנה שתי תחנות כוח גרעיניות נוספות, בהמשך להקמת המפעל בבושהר. לדברי הבכיר, הקמת המפעלים תאפשר "יצירת חשמל בטוח", ותפחית את הזיהום

תחנות גרעיניות נוספות? המעפל בבושהר (רויטרס)

אירן מחריפה צעדים במקביל למשא ומתן? על רקע שיחות הגרעין בז'נבה, אירן הודיעה היום על כוונתה לבנות שתי תחנות כוח גרעיניות נוספות בעתיד הקרוב. סגן ראש ארגון האנרגיה האטומית (AEOI), חוסיין חליפי, הודיע כי בהמשך למפעל הקיים בבושהר, יוקמו מפעל שני ושלישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הארגון שם את בניית תחנות הכוח הגרעיניות בסדר היום, בשל תוכניות הממשלה והדגשים של הנשיא רוחאני", הוסיף חליפי בנאומו בפתיחת תערוכה המתמקדת בהישגי תעשיית הגרעין. חליפי הדגיש כי אירן נמצאת "במצב טוב, בתחום בניית תכנות הכוח הגרעיניות, לאחר הקמת המפעל בבושהר".

עוד הדגיש הבכיר כי המפעל בבושהר מונע פליטה של מזהמים מסוכנים לאוויר. "המדינה תחסוך בסביבות שבע מיליון חביות של דלק מאובנים, בסך של כ-700 מיליון דולרים, לאחר שהתחנה בבושהר תקום באופן מלא".

בחודש ספטמבר האחרון אירן קיבלה את השליטה על התחנה בבושהר מהמהנדס הרוסי, לאחר שחתמה על ההסכם הנדרש. הטקס נערך ב-23 בספטמבר בהשתתפות שר האנרגיה צ'יצ'יאן וראש הארגון לאנרגיה אטומית סאלחי. בכירים במדינה טענו כי המפעל יוכל לייצר "חשמל בטוח ומאובטח".