האם נכפה על השבוייה האמריקנית להתחתן?

רשת CNN האמריקנית דיווחה כי על פי מקורות מודיעיניים, קיילה מולר שנפלה בשבי דאע"ש התחתנה עם לוחם הארגון, ייתכן שבניגוד לרצונה. עוד הוסיף הגורם הרשמי כי מולר התאסלמה במהלך שהותה בשבי, כפי שעשו שבויים מערביים אחרים

הוכרחה להינשא לאחד משוביה? (טוויטר)

קיילה מולר, עובדת הסיוע האמריקנית שנהרגה בשבי דאע"ש, ככל הנראה התחתנה עם לוחם הארגון במהלך שהותה בשבי - כך דווח אמש (רביעי) ברשת CNN ממידע שהתקבל מגורמי מודיעין בארה"ב. הגורמים בודקים האם מולר "נמכרה" ללוחם הג'יהאד או שהחתונה נכפתה עליה, לאחר שנפלה בשבי הארגון בסוריה ב-2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי המודיעין הוסיפו כי ככל הנראה מולר התאסלמה, אולם צעד זה הפך שכיח בקרב הנחטפים הממירים את דתם מרצון, פחד או כפייה. ברשת CNN דווח גם כי המגעים לשחרורה של מולר מהשבי בקיץ האחרון כשלו, לאחר שארגון דאע"ש דרש שבעה מיליון דולרים. המשפחה של מולר ניסתה לחתור לעסקת שחרור שבויים, ודובר מטעם המשפחה טען כי "הם עשו את כל מה שהם יכלו לעשות".

במחלקת המדינה האמריקנית סירבו לאשר את המידע: "דיווחים שפורסמו לגבי זמן שהותה של קיילה בשבי הארגון הם בגדר השערה ולא הוכחו עד כה". סגנית דוברת מחלקת המדינה, ברנדט מיהן, הוסיפה כי ארה"ב "ממשיכה לנתח כל מידע המתקשר לתקופתה של קיילה בשבי, אבל לא אומתה אף תיאוריה עד כה לגבי תנאי השבי".

סוף עצוב לעובדת הסיוע (Facebook)

"דאע"ש העביר תמונה של קיילה בתכריכים"

שלשום אישרו הבית הלבן והנשיא אובמה כי מולר מתה, וטענו כי השובים שלה העבירו "מידע נוסף" שהוביל לקביעת המוות: על פי הדיווח ברשת האמריקנית, המידע כלל תמונה שנשלחה מדאע"ש אל משפחתה של מולר, בה נראית מולר עטופה בתכריכי קבורה לאחר מותה. השבוע פורסם המכתב האחרון ששלחה קיילה למשפחתה.

"אנחנו נמצא את הטרוריסטים האחראים למותה ונביא אותם לדין, לא משנה כמה זמן זה ייקח", הוסיף אובמה בהצהרה שנתן. "דאע"ש הוא ארגון טרוריסטי ומלא שנאה, שפעולותיו מנוגדות לרוח החופש שקיילה יצגה". "בשם העם האמריקני, מישל ואני מביעים את תנחומינו הכבדים ביותר למשפחתה. המדינה כולה חולקת את האבל", אמר הנשיא. אובמה ציין כי מולר עבדה והתנדבה בישראל, ברשות הפלסטינית וגם בהודו.

"אנחנו שבורי לב - קיבלנו מידע שהיא מתה", אמרו ההורים בהודעה לתקשורת. "היא הייתה פעילה הומניטרית רחומה ומסורה. היא הקדישה את כל חייה הקצרים לעזור לאלו שנמצאים במצוקה וזקוקים לחירות, צדק ושלום.". מולר היא האמריקנית הרביעית שנהרגת או מוצאת להורג לאחר שנפלה בשבי הארגון מאז חודש אוגוסט האחרון - והאישה המערבית הראשונה שנתפסה בידי הארגון עד כה. ארגון דאע"ש טען כי מולר הצעירה נהרגה במתקפה הירדנית באזור העיר א-רקה - "הבירה" של המדינה האסלאמית בסוריה.