סממני כת ב"בית הזוועות" בלונדון

המשטרה בבריטניה ממשיכה לחקור את נסיבות כליאתן של 3 נשים במשך שלושה עשורים בבית מגורים בלונדון. מפקד המשטרה המקומית אומר כי השלושה הכירו את בני הזוג ששבו אותם באמצעות אידיאולוגיה משותפת, ובמשך תקופה הם חיו בבית אחד, בהסכמה, כמעין קולקטיב שפרטי החיים בו עדיין לא ידועים

בית המגורים בלב לונדון (רויטרס)

פרטים חדשים מתגלים על פרשת החטיפה בלונדון: שלוש הנשים שנחטפו למשך עשורים וחיו כשפחות בבית פרטי בבירת בריטניה חיו במקום כחלק מקולקטיב רעיוני עם סממנים של כת, והן חלקו את אמונותיהן עם השובים שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני הזוג שהחזיקו את הנשים בשבי הגיעו במקור מהודו ומטנזניה שבמזרח אפריקה, והם היגרו לבריטניה בשנות ה-60. במהלך סוף השבוע שוטרי הסקוטלנד יארד תישאלו את השכנים בשכונת בקפורד פלייס שבדרום לונדון כחלק מהניסיון להבין את מערכת היחסים בין השובים לשבויות.

מפקד המשטרה סטיבן רודהאוס אמר כי המשטרה עוברת מבית לבית בניסיון להבין את נסיבות השבי. "אנחנו צריכים ללמוד לא רק על המצב הפיזי שלהם אלא גם על המצב הנפשי והרגשי בו הנשים היו שרויות. אנחנו צריכים להבין את זה כדי לרכוש את האמון שלהן, וזה דבר שיכול לקחת הרבה זמן אצל מי שהיה קורבן לשבי כל כך ממושך" אמר, והוסיף פרטים חדשים על החקירה.

השכונה בדרום לונדון (רויטרס)

"הם חיו תקופה מסוימת בבית אחד כקולקטיב"

אנו מאמינים שלפחות שניים מהקורבנות פגשו את אחד מבני הזוג בלונדון לאחר שהם חלקו אידיאולוגיה פוליטית משותפת, והם חיו ביחד בבית אחד כקולקטיב, המשתף את כל מה שיש להם. האופי של הקולקטיב הזה הוא כעת בחקירה, ואנחנו מצליחים לאסוף כעת מידע, אבל התהליך הזה הוא איטי ומייגע", הוסיף מפקד המשטרה.

"הקולקטיב הזה הגיע לידי סיום אבל הנשים המשיכו לחיות עם בני הזוג. מכאן, אנחנו עדיין לא יודעים איך זה התגלגל לכך שהן חיו עימם 30 שנה. ברור, שהייתה כאן מערכת של התעללות פסיכולוגית ורגשית שנמצאה אצל כל הקורבנות" הוסיף מפקד המשטרה.