אוסטרליה: גולש הותקף למוות על ידי כריש

גולש בן 35 הותקף במערב אוסטרליה על ידי כריש, וידו נתלשה מהמקום. מאמצי ההחייאה על החוף נכשלו ומותו נקבע במקום. מנהל מחלקת הדיג הממשלתית הורה על סגירת החופים ועל מבצע לאיתור הכריש, והזהיר את הגולשים והשוחים הרבים ממתקפות נוספות

הכריש כרת את ידו את הגולש. ארכיון (רויטרס)

גולש אוסטרלי בן 35 נהרג לאחר שהותקף על ידי כריש סמוך לעיר גרייסטאון במערב אוסטרליה. ידו של הגולש, ששמו לא פורסם, נקטעה במהלך התקיפה. חבריו של הגולש משו אותו לחוף ללא סימני חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאמצי ההחייאה נכשלו, ומותו של הגולש נקבע במקום. גופתו פונתה במסוק, וכך גם גלשנו האישי. הסמל המשטרתי קרייג אנדרסון, אמר כי הפציעות "עקביות עם מתקפת כריש" ומעידות על איבוד דם רב. לאחר שנודע על מות הגולש, קהל חבריו החל להתאסף במקום, ולאחר מכן הצטרפו אליהם בני המשפחה האבלים.

מחלקת הדיג הממשלתית סגרה את החופים והורתה על מאמצים ללכידת הכריש. עם זאת, מנהל המחלקה סטיוארט סמית' ציין כי לא יורה על "ירי על מנת להרוג". "האזור מוגדר כמוקד סיכון בגלל מניין השוחים והגולשים הרב", הוסיף.

לדבריו, סיבה נוספת לדאגה היא חופשה מבתי הספר שבה נמצאים הצעירים, שבעקבותיה רבים מהם יוצאים לחופים המתוירים. מומחים טוענים כי הכרישים תוקפים גלשנים וגולשים, מכיוון שצורת הגלשן מזכירה כלבי ים, שאותם הם נוהגים לצוד למאכל.