מצרים הורתה לשגריר טורקיה לעזוב את שטחה

לאחר שארדואן כינה את הדחתו של הנשיא מורסי על ידי הגנרל א-סיסי "הפיכה בלתי מקובלת", מצרים משיבה מלחמה: משרד החוץ המצרי הורה לשגריר טורקיה בקהיר לעזוב את שטחה, בשל מה שהיא כינתה "ניסיון לערער את היציבות במדינה". בטורקיה הגיבו וגירשו את השגריר המצרי מאנקרה

משבר דיפלומטי. א סיסי וארדואן (רויטרס)

משבר דיפלומטי: מצרים הורתה לשגריר טורקיה בקהיר לעזוב את המדינה והאשימה את אנקרה בכך שהיא תומכת בארגונים המעודדים חוסר יציבות במדינה - ברמיזה לתמיכה שהעניקה טורקיה לנשיא המודח מוחמד מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנקרה מנסה להשפיע על דעת הקהל בצורה המנוגדת לאינטרס המצרי ומעודדת ארגונים שמנסים לערער את יציבותנו", מסר דובר משרד החוץ בקהיר. זמן קצר לאחר ההודעה הדרמטית, התייחס נשיא טורקיה עבדאללה גול לתקרית. בריאיון לערוץ טלוויזיה מקומי אמר גול: "אני מקווה שהיחסים בין שתי המדינות ישובו שוב למסלולן".

הטורקים לא נשארו חייבים: כמה שעות אחרי ההודעה של מצרים קרא משרד החוץ באנקרה לשגריר המצרי לשיחת הבהרה, ולאחר סיומה הודיעו הטורקים כי הוא "אישיות בלתי רצויה" והוא נתבקש לעזוב את המדינה.

בחודש אוגוסט האחרון השיבו שתי המדינות את שגריריהן להתייעצות, לאחר שכוחות הביטחון המצרים הסתערו על מחנות של תומכי מורסי וגרמו למותם של מאות מפגינים. טורקיה הייתה המדינה הראשונה שמתחה ביקורת חריפה על מצרים בעקבות הדחתו של הנשיא מורסי על ידי הגנרל א-סיסי וכינתה את המהלך "הפיכה צבאית בלתי מקובלת". למפלגת השלטון בטורקיה יחסים קרובים עם מפלגת האחים המוסלמים.