ארה"ב מזועזעת: נער אנס ורצח את מורתו

רבות נכתב על האלימות בין כתלי בית הספר בארה"ב, אך כעת נראה שקו אדום נוסף נחצה. תלמיד בן 14 מואשם באונס ורצח של מורתו למתמטיקה, קולין ריצ'ר בת ה-24. "קשה לתאר במילים את הממצאים שקיבלנו", סיפר נציג התביעה המקומית

"מורה אהובה", קולין ריצ'ר (רויטרס)

הלם בארה"ב: נער בן 14 ממסצ'וסטס מואשם באונס מורתו ובהריגתה. פיליפ צ'זם, נעצר בחודש אוקטובר האחרון, לאחר מציאת גופתה של קולין ריצ'ר, מורה למתמטיקה, שהיתה אהודה על ידי התלמידים בבית ספר התיכון "דנברס" שבעיר.על פי החשד, צ'זם הרג את המורה הצעירה בת ה-24, בתוך שטח בית הספר ולאחר מכן השליך את גופתה ביער סמוך, במקום שבו נמצאה זמן קצר לאחר מכן. תחילה הוא הואשם רק בהריגתה, אך לאחר בדיקה במכון המקומי לרפואה משפטית, הוחלט להאשימו גם בביצוע עבירות המין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער האכזר לא הסתפק באונס וברציחת המורה, הוא אף נטל ממנה את הטלפון הסלולרי שהיה ברשותה, את כרטיסי האשראי ואפילו את תחתוניה. הוא נעצר יום לאחר מכן, וסיפר לחוקריו כי לאחר המקרה חזר לביתו שם צפה בסרט "יסמין הכחולה" של וודי אלן. צ'זם, נער גבוה ורזה, היה בולט בקבוצת הפוטבול של בית הספר, ותואר על ידי חבריו ללימודים כשקט וחביב. הוא יעמוד בפני אישום רצח כבוגר למרות גילו הצעיר, וזאת על פי חוקי המדינה. הוא מוחזק בשלב זה על ידי הרשויות מתקן לקטינים, בלי שיוכל להתשחרר בערבות.

"הממצאים שחזרו היום תיארו מסכת התעללות מזעזעת ואקטים שקשה לתאר במילים", אמר נציג התביעה המקומית ג'ונתן בולג'ט. "אנחנו נפעל על מנת למצות עם החשוד את הדין". בני משפחתה של המורה האהובה הגיבו בתדהמה לממצאים החדשים. "אנחנו הרוסים ושבורי לב לאור התיאורים הקשים של מה שהוביל למותה של בתנו, ואחותה היפיפיה קולין", נמסר בהודעת המשפחה.

בעיירה הקטנה שבה אירע הרצח לא ממש ידעו איך להתמודד עם הזרקורים של כלי התקשורת שהופנו אליה מאז אירע הרצח. "זה נשמע לא אמיתי שפיליפ יוכל לעשות משהו כזה", סיפרה ג'סיקה, בת כיתתו של הנער. "קשה להאמין שמשהו כזה קרה בכלל, קשה לעכל את מה שעברנו בימים האחרונים, אין דרך להסביר זאת במילים מלבד לומר שמדובר באסון נורא".