אלוף העולם בשחמט - נורווגי בן 22

הוא נראה יותר כמו דוגמן, משתתף באירועים חברתיים נוצצים וכעת, בגילו הצעיר מגנוס קרלסן הוא אלוף העולם בשחמט. בכירי הענף חוככים ידיהם בהנאה בתקווה שיהפוך להיות "הפנים" של המשחק בשנים הקרובות

קרלסן בעוד השקה, ארכיון (AP)

עולם השחמט מקבל בשמחה את אחד מגיבוריו החדשים: מגנוס קרלסן, צעיר נורווגי בן 22 זכה היום (ו') באליפות העולם בשחמט לאחר שניצח את יריבו ההודי ישוואנאטן אנאנד במשחק מספר 10 מתוך 12. את המשחק המכריע, סיים קרלסן בתוצאה 6.5 מול 3.5 שהשיג יריבו, אלוף העולם המכהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זכייתו של קרלסן הצעיר, המכונה גם "מוצרט של השח", זכתה לתהודה רבה בקרב שחקני השחמט ברחבי העולם, בעיקר בגלל התחושה של "העברת הלפיד", בין השחקנים המבוגרים יותר, לדור הצעיר שכובש את הענף בסערה.

מגנוס אינו השחמטאי שהייתם מצפים לראות. מלבד גילו הצעיר, הוא ידוע גם באורח חייו הססגוני. הוא נוהג לבלות במסיבות יוקרתיות, לדגמן ויש לו עשרות אלפי מעריצים שאיתם הוא נוהג לשמור על קשר באמצעות חשבון הטוויטר שלו. בעולם השחמט מקווים כי הוא יוכל להזניק את הענף קדימה ולשמש כפרנזטור העיקרי שלו בשנים הקרובות.

משחק האליפות, היום (רויטרס)

בניגוד להשוואה למלחין האוסטרי, יש מי שבחר לקרוא לו דווקא בכינוי מעט שונה: ג'סטין ביבר של עולם השח. זאת בין היתר בגלל הדימיון הפיזי וגם משום שהתגלה, כמו הזמר הקנדי בגיל צעיר, והפך למוכר בכל בית במולדתו - נורווגיה. על פי פרסומים בעיתונות הכלכלית ברחבי העולם, עוד בטרם זכה באליפות הרוויח סכומים שנעים סביב מיליון דולר לשנה, וזאת כזכור בזכות יכולותיו על הלוח.

בהודו לעומת זאת פחות התרגשו מהניצחון של העולל, ותיארו את הפסדו של אנאנד בן ה-43 כ"שובר לב". אנאנד, האלוף היוצא, הפסיד את התואר שבו החזיק במשך שנים ארוכות, בין היתר בזכות זכייתו בארבע אליפויות מאז שנת 2000.