גג של סופרמרקט קרס בלטביה: 32 נהרגו, עשרות לכודים

32 נהרגו ויותר מ-30 נפצעו לאחר שגג של סופרמרקט גדול בריגה קרס על העובדים והלקוחות. ההערכה היא כי כ-50 בני אדם לכודים במקום וכוחות הצלה גדולים מקיפים את המתחם ומנסים לחלצם. אחד מההרוגים הוא איש כוחות ההצלה, שנהרג לאחר שחלק מהגג התמוטט על כוחות החילוץ

אסון בלטביה: 32 בני אדם נהרגו הערב (ה'), יותר מ-30 נפצעו ועשרות נוספים ככל הנראה לכודים לאחר שגג של סופרמרקט גדול בריגה קרס על העובדים והלקוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד ההרוגים הוא איש כוחות ההצלה שנפגע לאחר שחלק מהגג קרס על כוחות הסיוע שהגיעו לחלץ לכודים מבין ההריסות. סגן ראש עיריית ריגה, אנדריס אמריקס, הודיע כי כ-50 בני אדם עדיין לכודים לאחר הקריסה, אך בשירותי ההצלה ציינו כי מדובר בהערכה גסה בלבד.

"מאוד קשה להעריך בגלל שמדובר בחנות שעוברים בה המוני בני אדם בשעה זו של היום", הסבירה אינגה וטר, דוברת כוחות ההצלה. לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, ההתמוטטות אירעה סמוך לשעה 18:00 (שעון לטביה) - שעה שנחשבת עמוסה במיוחד בסניף.

חלק מהגג קרס על כוחות ההצלה (רויטרס)

סופרמרקט "מקסימה", שגודלו כ-500 מ"ר, הוקף כולו באמבולנסים ובעשרות כבאים מלווים ביחידות כלבנים שסורקים בין הריסות המבנה בחיפוש אחר לכודים. הסיבה לקריסתו של הגג אינה ידועה, אך התקשורת המקומית מדווחת כי על גג המבנה בוצעו עבודות לפני שהתמוטט.