לונדון: אישה הוחזקה כשפחה 30 שנה

פרשת כליאה מזעזעת נחשפה בבריטניה: העיתון "דיילי מייל" פרסם כי משטרת לונדון חילצה מבית אישה שהוחזקה בו 30 שנה בתנאי עבדות, כשפחתם של גבר ואישה בני 67. יחד אתה חולצו מהדירה שתי נשים נוספות שנחטפו. בני הזוג נעצרו, והנשים הועברו למקום בטוח כשהן סובלות מטראומה

משטרת לונדון (AP)

משטרת לונדון חילצה מבית בבירת בריטניה שלוש נשים, כולל אישה שהוחזקה כשפחה במשך 30 שנה - כך מדווח הערב (ה') העיתון הבריטי "דיילי מייל". החשודים בחטיפת הנשים הם גבר ואישה בני 67, שנעצרו בחשד לכליאת אדם בתנאי עבדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם נעצרו לאחר חקירה סמויה ארוכה של המשטרה הבריטית, שהחלה לפני כחודש כשאחת הנשים ביקשה עזרה ואמרה כי היא מוחזקת נגד רצונה יותר משלושה עשורים. הנשים, בת 69 ממלזיה, בת 57 מאירלנד ובת 30 מבריטניה, הוחזקו בבית בדרום לונדון. בלשי המשטרה אמרו כי הן סובלות מטראומה אחרי מה שעברו, וכעת הן נמצאות במקום בטוח.

לפני כחודשיים שם קץ לחייו בתאו בכלא בקליבלנד "החוטף מאוהיו" אריאל קסטרו, שהורשע בחטיפה וכליאה של שלוש צעירות במשך למעלה מעשור . קסטרו, בן 53, הוחזק בכלא בבידוד מוחלט. הוא נמצא תלוי בתאו, ומותו נקבע בבית החולים.

בית המשפט בקליבלנד גזר עליו לפני כשלושה חודשים עונש של מאסר עולם, ללא אפשרות לשחרור מוקדם. החטופות בחרו להעיד במשפט ולדבר בפתיחות על ההתעללות שחוו בביתו של קסטרו, שזכה לכינוי "בית הזוועות".

התובע חשף כי מישל נייט, אמנדה ברי וג'ינה דה כתבו יומנים בהם תיארו בפירוט את הזוועות שעברו ובאילו תאריכים. בין השאר חשפו היומנים כיצד פיתה קסטרו את הצעירות בעזרת הבטחות שווא כמו הבאת גור כלבים למען הילדים. עוד נכתב ביומנים שקסטרו נעל את הנשים ברכב חונה במחסן במשך שלושה ימים, כשקיבל אורחים, ונחשפו עדויות רבות למסכת ההתעללות האכזרית והשיטתית שלו.