הטייס בהקלטה: "נחתנו בנמל הלא נכון"

טעות אנוש נדירה בארה"ב: טייסי מטוס בואינג 747 למטען נחתו על מסלול הנחיתה, והפקח שאל אותם היכן הם נמצאים. אז הבין הצוות שהם נחתו בנמל התעופה הלא נכון, נמל קטן שנמצא 15 קילומטרים מהיעד שלהם. כעת, מומחי תעופה צריכים לבדוק כיצד ניתן לחלץ את הג'מבו מהמסלול הקצר עליו הם נחתו

מטוס בואינג 747 שהוביל מטען נחת בנמל התעופה הלא נכון. האירוע התרחש הלילה (ה') בקנזס שבארה"ב, כשהצוות הנחית בטעות את המטוס, שהוביל מטען, במקום ביעד המתוכנן בבסיס צבאי - בנמל תעופה מקומי קטן. אך בכך לא תמו הדברים: המסלול עליו נחת המטוס קצר מדי להמראה של ג'מבו, ועתה בוחנים מומחים כיצד ניתן לחלץ אותו משם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במטוס בואינג 747, שהוגדל כדי שיוכל להטיס מטענים גדולים במיוחד, והוא מכונה דרימליפטר. המטוס המריא מנמל התעופה קנדי שבניו יורק לעבר בסיס חיל האוויר האמריקני מקונל, הסמוך לעיר ויצ'יטה שבקנזס.

מהקלטות מגדל הפיקוח, עולה כי הפקחים עמדו עם המטוס בקשר, לקראת הנחיתה, ואישרו לו לנחות בבסיס. הטייס נחת, וכשהבין שהוא לא במקום בו התכוון להיות אמר לפקח: "נראה לי שנחתנו בנמל לא נכון".

הפקח לא הבין, וביקש ממנו לחזור על דבריו ושאל: "תאשר, נחתת שלא בבסיס? אתה נמצא כעת על הקרקע?". הטייסים אישרו, ושאלו כיצד הם יכולים ליצור קשר עם מגדל הפיקוח המקומי.

1,800 מטר מסלול

מסתבר כי הטייסים נחתו בשדה תעופה קטן בשם ג'ברה, שנמצא 15 ק"מ מצפון מזרח למקום בו הם היו אמורים לנחות ומשמש בעיקר מטוסים קלים. הם הצליחו אמנם לנחות במסלול ההמראה המקומי שאורכו 1,800 מטרים בלבד, אבל מאחר וכדי להמריא מטוס 747 זקוק למסלול ארוך יותר יש כעת בעיה לחלץ את המטוס מהשדה המקומי.

טעות בכתובת. מטוס הדרימליפטר (AP)
מומחים של יצרנית המטוסים בואינג הגיעו למקום, והם החלו לפרוק את המטוס מכל מטען לא חיוני כדי להפחית את משקלו, במטרה להמריא איתו עם כמות מינימלית של דלק ולחלץ אותו מהיכן שהוא נמצא. בנוסף, מומחי בניין הגיעו לבדוק האם המשקל העצום של הג'מבו יפגע במסלולי ההמראה וההסעה בג'ברה, שמטפל לרוב במטוסים קטנים הרבה יותר.

טעות נדירה, במיוחד במטוסים חדשים

לא ברור כיצד הטייסים הנחיתו את המטוס בנמל הלא נכון, בהתחשב בכך שמדובר במטוס חדש שמצויד במערכות ניווט לווייניות ובמחשב טיסה שאמור להנחות את הטייסים למסלול הנכון. אירועים כאלה בתעופה הם נדירים מאוד, במיוחד בתנאי מזג אוויר טובים כפי שהיה אמש בקנזס.

מנהל התעופה הפדרלי החל בבחינת נסיבות האירוע, ומחקירה ראשונית עולה כי הטייס יצר אמנם קשר עין עם האורות של המסלול הנכון, אבל כשהוא סיים את ההקפה לנחיתה הוא התיישר לעברו של המסלול הלא נכון וככל הנראה המשיך לנחיתה מבלי להסתכל במכשירי הניווט שהיו מכוילים על המסלול בשדה הצבאי. החברה החליטה להשעות את שני הטייסים מעבודתם עד לבירור האירוע.