איטליה: קפטן הקוסטה קונקורדיה נשלח ל-16 שנים בכלא

אחרי 19 חודשים של משפט מתמשך, גזר בית הדין באיטליה 16 שנות מאסר על פרנצ'סקו סקטינו, קפטן הקוסטה קונקורדיה שנטש את ספינת הנוסעים לאחר שהחלה לטבוע מול חופי איטליה. סקטינו הואשם בגרימת מותם של 32 מנוסעי ספינת הענק. עורך דינו של רב החובל: "אף אחד לא מת או נפצע בגלל התאונה"

ספינת הקוסטה קונקורדיה (AP)

בית המשפט באיטליה שלח הערב (רביעי) את פרנצ'סקו סקטינו, רב החובל של הקוסטה קונקורדיה, ל-16 שנים בכלא. סקטינו נמצא אשם בגרימת האסון שהוביל למותם של 32 בני אדם, לאחר שנטש את הספינה בעת שהחלה לטבוע מול חופי המדינה לפני שלוש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סקטינו פיקד על האנייה, שהייתה למעשה מלון צף באורך 290 מטרים, כשפגעה בסלעים סמוך לאי גיגליו. יותר מ-4,000 נוסעים ואנשי צוות פונו מהספינה לאחר שהחלה לשקוע. האירוע הפך למבוכה לאומית באיטליה והוגדר כאסון סביבתי ואנושי. על פי הפרסומים במדינה, סקטינו היה אחד הראשונים לברוח מהספינה הטובעת.

הדיון היום בבית המשפט היה רגע השיא במשפטו של הקפטן. התובע, מריה נבארו, ביקש מבית הדין לגזור על סקטינו 14 שנים בכלא באשמת הריגה, ותשע שנים נוספות על גרימת הנזק לספינה הטרופה ולסביבה וכן על נטישת נוסעיו. "יש נגדו צונאמי של האשמות", הגדיר זאת התובע.

"ההרוגים - לא כתוצאה מהתאונה"

במהלך המשפט שנמשך 19 חודשים, סקטינו ועורכי דינו טענו כי הוא למעשה מנע אסון גרוע יותר, על ידי עיכוב צו פינוי שמנע היסטריה באונייה. עורך דינו של סקטינו דומניקו פפה אמר כי הוא מקווה שבית המשפט רואה כי בפועל הוא לא גרם למותו של איש.

"אני מאמין שהשופטים יוכלו לקבוע כי מקרי המוות קרו לאחר התאונה", ציין פפה. "אף אחד לא מת או נפצע בגלל התאונה, האירועים התרחשו רק אחרי שהאנייה פגעה בסלעים".