המטרה: למוטט יהודים במכת אגרוף אחת

משטרת ניו יורק חוקרת רצף תקיפות אלימות כלפי יהודים מצד חברי כנופיות אפרו-אמריקנים, במסגרת מה שמכונה "משחק הנוק-אאוט". בהישג המפוקפק זוכה זה מי שמצליח להפיל עוברי אורח תמימים במכת אגרוף יחידה, שאותה הוא מנחית בהפתעה מוחלטת. בעוד שבתקשורת מכנים את המקרים "מעשי קונדס", יש מי ששילמו בחייהם על "המשחק"

תופעה מדאיגה בארה"ב: משטרת ניו יורק החלה בחקירת סדרת תקיפות אלימות שמבצעים חברי כנופיות אפרו-אמריקנים נגד יהודים, כחלק ממה שמכונה "משחק הנוק-אאוט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת ה"משחק", תוקף אחד הצעירים עובר אורח אקראי באגרוף, במטרה למוטט אותו במכה אחת. זאת, בעוד שאחד מחבריו מתעד את האירוע במצלמת וידיאו.

על פי הדיווח בעיתון "ניו יורק פוסט", רצף הדיווחים על התקיפות הפתיע את הרשויות, כי המשחק המפוקפק מוכר זה שנים בתור מעשה קונדס בקרב צעירים, ולכן גם לא זוכה לסיקור תקשורתי. אולם, חקירת התקריות האחרונות גילתה כי כל קורבנות התקיפה היו יהודים, ולכן החליטו במשטרה להקצות משאבים גדולים לחקירה.

בפועל לא מדובר במעשה קונדס, אלא בתקיפה אלימה וחמורה ממש. בחלק גדול מהמקרים עוברי אורח תמימים הוכו קשות עד אובדן הכרה, ללא כל התגרות מוקדמת. חלק מהם נותרו נכים בעקבות התקיפה, ואחרים אף מתו מפציעותיהם.

התוקפים מצדם נראים מבודחים לאורך כל המעשה, שתיעודו מפורסם לאחר מכן באינטרנט תחת כותרות משעשעות כגון: "בחורה לבנה שמדממת הרבה מאוד".

"משחק הנוק-אאוט" מוכר בכל רחבי ארצות הברית, בין השאר בכינוי "ציד דב קוטב", זאת ככל הנראה בשל מוצא הקורבנות - שרובם לבנים או אסיאתים.