סרדיניה: לפחות 17 נהרגו בשיטפונות

ממשלת איטליה הכריזה על מצב חירום באי סרדיניה אחרי לילה סוער במיוחד של סופה ושיטפונות שגרמו למותם של 17 בני אדם לפחות. רבים מהתושבים באזור נותרו מנותקים - גם שעות ארוכות אחרי שהגשמים שכחו

ממשלת איטליה הכריזה על מצב חירום באי סרדיניה לאחר שלפחות 17 בני אדם נהרגו מהשיטפונות באי שהותירו רבים מהתושבים מנותקים, רחוקים מתשתיות, כבישים וקרקע יבשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

מושל האי, הוגו קפליקטי, אמר בראיון לעיתון "לה רפובליקה" שרבים מהתושבים לכודים, וכי כוחות ההצלה לא מצליחים להגיע ולספק עזרה.

הכל בגלל הסופה "קליאופטרה". סרדיניה, היו (רויטרס)

השיטפונות נגרמו כתוצאה מסופת הציקלון "קליאופטרה", שהורידה כמות משקעים עצומה וגרמה לנהרות, לנחלים ולמקורות המים לעלות על גדותיהם. בתמונות שהגיעו מהאי ניתן לראות מכוניות רבות שנסחפו, בתים מוצפים עד הגגות ותושבים שמחפשים מקלט.

קפליקטי, אמר לרשת SKY TG 24 שאולביה, העיר הצפונית בסרדיניה, היא העיר שתושביה הם אלו שנפגעו באופן החמור ביותר מהשיטפונות. אך גם תושבי העיר נאורו, שבמרכז האי סרדיניה, מנסים להיחלץ מהמים. על פי המושל, העיר מנותקת משום שהגשרים והכבישים שסביבה קרסו או נהרסו.

כוחות ההצלה מצאו משפחה שלמה שטבעה (רויטרס)

כוחות ההצלה באולביה מצאו משפחה שלמה שטבעה. המשפחה התגוררה בקומת קרקע של אחד הבניינים, וכפי שזה נראה "השיטפונות פשוט הפתיעו את האומללים".