צפו: ראש העיר של טורונטו מאבד עשתונות

מועצת העיר החליטה לשלול את סמכויותיו של ראש העיר רוב פורד שהסתבך בפרשיית מין והודה בשימוש בסמים ואלכוהול. הוא זעם, איבד שליטה והפיל את אחת מחברות המועצה אל הקרקע. "זו הפיכה צבאית", קרא פורד, והבטיח למתחריו בבחירות הבאות קרב שיהיה דומה למלחמת המפרץ

מועצת העיר של טורונטו החליטה הלילה (ב') ברוב מוחץ לשלול מראש העיר רוב פורד, שהשתמש בסמים ובאלכוהול, את מרבית סמכויותיו. בעקבות ההחלטה הקשה נגדו הוא איבד שליטה והפיל את אחת מחברות המועצה שעמדה בדרכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

פורד היה תחת אש בחודשים האחרונים לאחר שהיה מעורב בשערוריית מין, וכן הודה בשימוש בסמים ובנהיגה תחת השפעת אלכוהול. הוא נשבע לאחרונה בריאיון לוותר על השתייה ולהוריד במשקל - אך זה לא עזר לו.

בישיבה הסוערת של מועצת העיר הצביעו החברים ברוב של 36 תומכים לעומת 7 מתנגדים - לקצץ בתקציב המשרד ולהעביר כמה מסמכויותיו לסגן ראש העיר, נורם קלי.

ראש העיר איבד שליטה (רויטרס)

"אתם תקפתם את כוויית"

פורד, שאיבד את עשתונותיו, החל לירות חצים לכל עבר. "זו הפיכה צבאית", הגדיר ראש העיר את המהלך. הוא הזהיר את חברי המועצה כי הקרב בבחירות בשנה הבאה יזכיר למתחריו את מלחמת המפרץ.

"הבחירות הבאות יזכירו את הרגע בו צפיתי עם אחי כשסדאם חוסיין תקף את כוויית, והנשיא בוש אמר: 'הזהרתי אתכם, הזהרתי אתכם - אל תתקפו את כוויית'", אמר. "אם אתם חושבים שפוליטיקה בסגנון אמריקני היא מלוכלכת - אז אתם חברים כרגע תקפתם את כוויית".