צעיר לנצח: מיקי מאוס בן 85

לא לכל דמות בדיונית יש תאריך לידה - אבל למיקי מאוס כבר יש הכל: הוא הפך לסמלה המרכזי של חברת אנימציה מצליחה, יש לו כוכב משלו בשדרה של הוליווד, ובדיסנילנד אפשר אפילו לבקר בבית שלו. אז למה לא תאריך לידה? היום הוא בן 85. יום הולדת שמח

עדיין לא חושב על בית אבות. מיקי מאוס (רויטרס)

מזל טוב ולא רק עד 120: העכבר הנצחי של וולט דיסני, מיקי מאוס, חוגג יום הולדת 85. תאריך הולדתה של הדמות האהובה הוא למעשה היום שבו חברת "וולט דיסני" הציגה את סרט האנימציה הראשון שבו הייתה התאמה בין הקול לתמונה. כוכב הסרט היה מיקי מאוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרט הקצר, שנקרא "ספינת הקיטור וילי", היה אמנם הסרט השלישי בכיכובו של מיקי מאוס, אבל הוא היה הראשון שהופץ באופן מסחרי לקהל הרחב. הוא יצא בבכורה חגיגית בניו יורק, ב-18 בנובמבר 1928, והוקרן למשך שבועיים.

מיקי בשנותיו הראשונות ו"אבא וולט" (AP)

במגזין ההוליוודי המפורסם "וראייטי" נכתב על הסרט כי הוא "מציג מידה גדושה של חדשנות והמצאה בתחום האנימציה, שמשולבת בצורה חכמה עם צלילי הפסקול. השילוב של שניהם סוחט צחוק מתגלגל".

מאז הפך מיקי מאוס לדמות הדגל של חברת האנימציה המצליחה, ואף כיכב באחד מסרטיה הבולטים בהיסטוריה, "פנטזיה", שעלה לאקרנים בשנת 1940. בסרט זה גילם מיקי מאוס את שוליית הקוסם.

לפני 35 שנה בדיוק, במלאת 50 להולדתו, קיבל מיקי מאוס כוכב משלו בשדרת הכוכבים המפורסמת של הוליווד, ובכך הפך לדמות הבדיונית הראשונה שנכנסה לרשימה היוקרתית.

הכוכב הבדיוני הראשון בשדרה (AP)

גם כיום מיקי מאוס הוא סמלה של וולט דיסני. דמותו מתנוססת על כר הדשא בכניסה לפארק השעשועים דיסנילנד בלוס אנג'לס וביתו של העכבר נחשב לאחת האטרקציות המרכזיות בפארק.

ביחד כיף להזדקן. מיקי ומיני על רקע הממלכ (AP)

מדי יום משתרך במקום תור ארוך של מבקרים - מבוגרים וילדים כאחד - שממתינים למפגש חטוף ולתמונה משותפת עם העכבר הצעיר לנצח.

כיצד יחגוג מיקי מאוס? כך נראו החגיגות ב"דיסנילנד" לרגל יום הולדתו ה-80: