5 הרוגים בסופת טורנדו בצפון מזרח ארה"ב

הסופה החזקה פגעה במדינות אילינוי, קנטקי ואינדיאנה ועל פי הדיווחים מאות בתים נהרסו ויש רבים שלכודים מתחת להריסות. ההערכה: מאות נפצעו בסופה. מצפון מזרח ארה"ב ממשיכה הסופה מערבה למרכז המדינה במהירות של 111 קמ"ש

לפחות חמישה בני אדם נהרגו בסדרת סופות טורנדו קשות שפגעו הלילה (א') במדינות קנטקי, אינדיאה ואילינוי שבארה"ב. קיים חשש כי עוד מאות בני אדם נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל ההרוגים בסופה הם ממדינת אילינוי, שם פגעה הסופה באופן החמור ביותר מבין המדינות שנפגעו. גורמים רשמיים במדינה הגדירו את הסופה כ"מסוכנת ולא צפויה". ככל הנראה ישנם גם לכודים במקומות שונים באזור, ולפי החזאים כ-53 מיליון בני אדם סובלים מנזקי הסופה.

5 נהרגו (AP)

עדי ראייה דיווחו כי אזורים גדולים בוושינגטון, שבאילנוי, נהרסו כליל על ידי הסופה. "אנדרלמוסיה", אמרה תושבת העיר. "זה נראה כמו אזור מלחמה".

הרס רב (AP)

השירות המטאורולוגי המרכזי של ארה"ב הגדיר את המצב במרכז המדינה כ"מסוכן מאוד". "מספר סופות אינטנסיביות צפויות באזור", נכתב באזהרה שפרסם השירות. גם מושל מדינת אילינוי פאט קווין הזהיר את התושבים וקרא לכולם להישאר בבתיהם ולעקוב אחר התקדמות הסופה. מאזור צפון מזרח ארה"ב עושה הסופה את דרכה למרכז המדינה במהירות של 111 קמ"ש.