ירי בארה"ב: 3 סטודנטים מוסלמים נרצחו

המשטרה המקומית בצפון קרוליינה חוקרת מקרה רצח שמזעזע את המדינה ביממה האחרונה, לאחר שגבר בן 46 פרץ לדירת מגורים סמוך לאוניברסיטה וירה למוות בשלושה סטודנטים בשנות ה-20 לחייהם. החוקרים חושדים שהמניע למעשה נובע מהעובדה כי השלושה, בני אותה משפחה, היו מוסלמים

3 הסטודנטים שנרצחו (cnn)

כתב אישום הוגש נגד תושב צפון קרוליינה בן 46, שירה למוות אמש (שלישי) בשלושה סטודנטים בדירת מגורים סמוך לאוניברסיטה במדינה. בשלב זה המניע לרצח עדיין לא ידוע, אך במשטרה מעריכים שהיורה, קרייג סטפן היקס, רצח את השלושה על רקע אמונתם באסלאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות ספורות לאחר הרצח, היקס הסגיר את עצמו למשטרה. ההערכה כי הרוצח ירה למוות בשלושת הצעירים, דיה באראקאת (23), יוסור מוחמד (21) וראזאן אבו סאלח (19), בשל דתם, נובעת מכך שכל הנרצחים היו מוסלמים.

מלבד העובדה כי השלושה היו בני אותה דת, במשטרה המקומית ציינו כי היקס נהג לפרסם פוסטים שונים נגד מוסלמים בעמוד הפייסבוק שלו. גורם המעורה בחקירת הרצח ציין כי כל הנרצחים נורו בראשם.

היורה, שמוחזק במעצר מאז הסגיר עצמו לרשויות, מואשם בשלושה סעיפי רצח מדרגה ראשונה. החוקרים מבססים את הערכתם לפיו הוא פעל ממניעים אנטי-אסלאמיים, בעקבות תגובה שכתב בעבר לפוסט של גולש מוסלמי. בתגובתו ציין היקס הוא הוא אתאיסט, וכתב: "כשזה מגיע לעלבונות, הדת שלך התחילה את זה, לא אני. אם הדת שלך לסתום את הפה הגדול שלה, כך גם אני".

מואשם ברצח מדרגה ראשונה. היקס (cnn)

"הרצח הפך את השכונה שלנו"

בקמפוס בו למדו הצעירים באוניברסיטת צפון קרוליינה סיפרו כי באראקאת ומוחמד היו נשואים, וכי אבו סאלח הייתה אחותה של האחרונה. באראקאת למד רפואת שיניים זו השנה השנייה ועסק בתקופה האחרונה בגיוס תרומות עבור ילדי פליטים ממלחמת האזרחים בסוריה.

הבשורה המרה על רציחתם של הצעירים הכתה את הסטודנטים בקמפוס בתדהמה. רבים מהם התאספו ביממה האחרונה בבניין הדירות המשותף, בו אירע הרצח, וניחמו את בני משפחותיהם של השלושה. קריסטן בולינג, סטודנטית המתגוררת בבניין, סיפרה לרשת CNN כי לא שמעה קולות ירי בעת הרצח. "הסיפור הזה הפך לגמרי את השכונה שלנו", אמרה בולינג.