בנקאי בריטי נתפס בעסקת סמים

הבנקאי הבכיר, המכהן גם ככומר, נתפס במצלמה נסתרת בעת שרכש סמים קשים מסוחר סמים. הבנקאי, פול פלאוורס בן ה-63, תועד כאשר הוא משלם עבור קריסטל מת' ומבקש לקנות גם סם הרדמה. בנוסף, העיתון הבריטי "דיילי מייל" חשף הודעות טקסט בהן השוויץ פלאוורס בשימוש ואספקת סמים

עסקת הסמים תועדה במצלמה נסתרת (daily mail)

תדהמה בעולם הכלכלי בבריטניה: יו"ר הבנק המשותף לשעבר נתפס בעת עסקת סמים. הבכיר, פול פלאוורס בן ה-63, תועד בעת רכישת קריסטל מת' מסוחר סמים במכונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פלאוורס, שעמד בראש הבנק שקרס לאחרונה בשל חובות, אף ביקש מהסוחר סמים קשים נוספים: קוקאין, סם ההרדמה קטמין, סם האונס GHB וגם קנביס. בסרטון נראה פלאוורס כשהוא מעביר לסוחר 300 לירות שטרלינג בשטרות קטנים, ואומר לו: "זה עבור הקריסטל מת'".

פלאווארס קנה את החומרים ימים ספורים לאחר שתושאל בוועדת האוצר של הפרלמנט על חלקו בקריסת הבנק. העיתון הבריטי "דיילי מייל", שחשף את הצילומים, הוסיף כי הגיעו לידיו גם הודעות טקסט מפלילות. באחת ההודעות כתב פלאוורס כי הוא מתכנן "מסיבה מתודלקת בסמים שתימשך יומיים". בהודעה נוספת ששלח לחבר, התרברב כי הוא "מסניף קצת חומר טוב". מומחים משפטיים במדינה מעריכים כי על פי הסרטונים וההודעות, ייתכון כי יוגש כתב אישום נגד פלאוורס באשמת אחזקת סמים ואספקתם במסיבות.

הבנקאי הבכיר, כך מסתבר, הוא גם כומר מתודסיטי קתולי, המשמש כבר 40 שנים ככוהן דת ואף הקים בעבר עמותה למלחמה בסמים ששמה היה "לספר את האמת לגבי סמים". פלאוורס פרסם התנצלות רשמית לאחר חשיפת הסרטונים ואמר כי התנהגותו הייתה "טיפשית ושגויה", וטען כי רכש סמים "בעקבות מות אמי לפני שנה והלחץ מתפקודי בבנק". עוד הוסיף פלאוורס כי יפנה לעזרה מקצועית, וכי הוא מתנצל בפני כל מי שנפגע ממעשיו.

בבנק סירבו להגיב על הפרסום. "ההאשמות עוסקות בעניין אישי של חבר דירקטוריון לשעבר", אמרו שם. הכנסייה המתודיסטית מסרה בתגובה כי "אנו מצפים לסטנדרטים גבוהים מאנשי הכמורה שלהם. נתחיל לחקור את המקרה על פי הנהלים ונפעל בשיתוף פעולה עם המשטרה אם הם חוששים כי בוצע פשע".