שני אוהדי כדורגל נורו למוות בברזיל

טרגדיה ספורטיבית: האוהדים נורו קילומטרים ספורים מחוץ לאצטדיון קבוצתם בצפון המדינה לאחר שהתעמתו עם אוהדי הקבוצה היריבה. האירוע התרחש באצטדיון שצפוי לארח קבוצות ב"גביע הקונפדרציות", האירוע שמהווה חזרה גנרלית לפני המונדיאל

מהומת אוהדים בברזיל, ארכיון (רויטרס)

שבעה חודשים לפני שעיני כל העולם יופנו לברזיל שתארח את אליפות העולם בכדורגל - המונדיאל - מקרה אלימות יוצא דופן מעלה תהיות באשר למוכנות של כוחות הביטחון המקומיים. שני אוהדים צעירים נהרגו ועוד חמישה נפצעו בעימותים אלימים בסוף השבוע בין קבוצות אוהדים בטרם משחק כדורגל בליגה השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לפני משחק טעון התקבצו מספר קבוצות אוהדים, קילומטרים ספורים מאצטדיון "דאס דונאס" בצפון המדינה, והחלו להתעמת. דקות לאחר מכן, רכב שעבר במקום ביצע ירי לעבר אוהדי הקבוצה האורחת, דבר שגרם למותם של אוהד בן 18 וחברו בן ה-17. על פי העדויות שפורסמו בעיתונות המקומית, האוהדים שנהרגו לבשו באותה שעה את מדי קבוצתם האהובה.

מחקירת המשטרה עולה כי הנערים יידו אבנים לעבר אוהדי הקבוצה היריבה, דבר שהביא להחרפת העימותים. אדם אחד כבר נעצר בחשד למעורבות בירי, שעשוי להטיל צל כבד על המאמצים של משרד הספורט המקומי לשדר "עסקים כרגיל" לעולם. הדבר מטריד במיוחד מאחר והאצטדיון שבקרבתו אירע האירוע, צפוי לארח את אחד ממשחקי גביע הקונפדרציות, טורניר יוקרתי שהפך בשנים האחרונות "לחזרה הגנרלית" שלפני הגביע העולמי.

בית הדין לספורט בברזיל, שמנסה נואשות להילחם בתופעת האלימות במגרשים ומחוצה להם, פרסם הודעה שלפיה יותר מ-30 מקרי אלימות קשים נרשמו בחודשים האחרונים בארבע הליגות הבכירות במדינה. רשויות המדינה התחייבו לפעול בתקיפות על מנת למנוע מקרים נוספים כאלה בעתיד, וכדי להבטיח את שלומם של מיליוני המבקרים שצפויים לשטוף את המדינה בחודשי הקיץ הבא.