ביה"ח של צה"ל בפיליפינים: קרוב ל-400 טופלו ובהם 150 ילדים

אחרי שהקימו אתמול בית חולים שדה בעיר בוגו, אנשי המשלחת של צה"ל מעניקים סיוע מסביב לשעון לתושבים שנפגעו באסון הסופה. הרופאים מבצעים ניתוחים ומעניקים טיפולים למאות נזקקים, כשבין היתר סייעו לבצע חמש לידות – אחת מהן בניתוח קיסרי

משלחת צה"ל לפיליפינים ממשיכה להעניק סיוע לאוכלוסייה המקומית, שנפגעה באסון סופת הטייפון "הייאן". בבית חולים שדה שהוקם אתמול בעיר בוגו טופלו כבר כ-370 חולים ופצועים, מתוכם כ-150 ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרופאים הישראלים ביצעו ניתוחים בבית החולים שהקימה המשלחת, השתמשו בציוד רפואי מתקדם ואף סייעו ל-5 לידות, אחת מתוכן בניתוח קיסרי ואחרת שהתקיימה במכונית שבה הובהלה היולדת לבית החולים.

הבוקר ביקר בבית החולים מושל מחוז סבו, הילריו דוידי השלישי. המושל פגש את מפקדי המשלחת והודה להם על הסיוע לארצו. הוא צפה בטיפול שמעניק הצוות הרפואי.

קרוב ל-400 כבר טופלו בבית החולים של צה"ל (דובר צה"ל)

"תיאום מלא עם ממשלת הפיליפינים"

בנוסף, בשעות הצהריים התקיימו פגישות עם ראשי הממשל המקומי בחלקים נרחבים של האי סיבו במטרה לאפיין את צורכי האוכלוסייה ואת הדרכים שבהן ניתן לעבוד בשיתוף פעולה כדי לאפשר לאוכלוסייה לחזור לשגרת חיים תקינה.

סא"ל גולן ווך, קצין אג"ם במשלחת הישראלית, סיפר על העבודה הקשה: "אנו נכנסים ליממה השלישית כאן, כשהחל מהיום הראשון כבר הענקנו טיפול. מאמץ הקמת בית החולים הוא אדיר. למעשה קיים בו מתקן משולב של בית חולים מקומי ובית חולים שדה, שמתופעל בשיתוף עם צוות מהפיליפינים. אנחנו בתיאום מלא עם ממשלת הפיליפינים ועם העירייה המקומית וביממות הבאות נלך ונעצים את הסיוע האזרחי לעיר".

חמש לידות בוצעו בהצלחה (דובר צה"ל)

הרשויות בפיליפינים עדכנו את מניין ההרוגים בסופת הטייפון שפקדה את המדינה ל-3621 בני אדם, במקום 2,360 בני אדם כפי שטענו קודם לכן. עם זאת, זהו עדיין מספר נמוך בהרבה מהערכות האו"ם, שלפיהן 4,460 קיפחו את חייהם בסופה.