10 מיליון דולר תמורת מידע על הפיגוע בקונסוליית ארה"ב בלוב

מחלקת המדינה האמריקנית מציעה פרס כספי של עד 10 מיליון דולרים בתמורה לכל מידע שיוביל לפענוח נסיבות מתקפת הטרור שהתרחשה בפסטמבר 2012. במכתב ששלחה לקונגרס נאמר כי פרסום הפרטים על הפרס, בוצע בעיקר בדרכים חשאיות על מנת לא לחשוף את מוסרי המידע

השגרירות לפני כשנה. ארכיון (רויטרס)

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה אמש (ו') כי מאז חודש ינואר מוצע פרס כספי של עד 10 מיליון דולרים, בתמורה למידע שישפוך אור על המתקפה שבוצעה בשנה שעברה על הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי שבלוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב שנשלח אתמול לקונגרס, טענה מחלקת המדינה כי הצעת הפרס הכספי לא פורסמה כמקובל באתר האינטרנט ובפוסטרים, בשל הרגישות הביטחונית הקיימת סביב חקירת המקרה. "יש מגוון כלים לפרסם את הפרס הכספי המוצע תמורת המידע מלבד התקשורת המרכזית", נכתב בהודעת מחלקת המדינה.

המחוקקים האמריקנים ששמעו על ההליך הלא-שגרתי של הצעת הפרס, טענו כי מחלקת המדינה לא משתמשת בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת לתפוס את מבצעי המתקפה הקטלנית. חלקם אף שאלו בדבר האפקטיביות של פרס כספי גדול שמוצע, מבלי שהציבור ברחבי העולם יודע על כך.

במתקפת הטרור בקונסוליית ארה"ב בנגאזי, שהתרחשה ב-11 בספטמבר 2012, נהרג שגריר ארה"ב בלוב, כריסטופר סטיבנס, כמו גם חמישה אזרחים אמריקנים נוספים, בהם שלושה דיפלומטים עובדי הקונסוליה. שבעה שוטרים מקומיים נפצעו במתקפה האלימה, עליה לקחו אחריות גורמים המזוהים עם ארגון אל-קאעידה.